بدون نقش تبلیغی حضرت زینب (س) حرکت پیامبران ابتر می‌ماند

به گزارش خبرگزاری فارس از قم، حجت‌الاسلام‌ والمسلمین دارستانی امشب در مراسم شب میلاد حضرت زینب(س) که در جمع زائران و مجاوران آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه(س) در شبستان امام خمینی (ره) حرم مطهر برگزار شد، با اشاره به برخی از رخ‌دادها و وقایع کربلا اظهار کرد: یاران امام حسین (ع) در وقایع کربلا به همگان درس آزادگی، ایثار، فداکاری و وفای به عهد را آموزش دادند.

وی از سختی‌های زندگی حضرت زینب(س) یاد کرد و افزود: ایشان در دورانی زندگانی خود بسیاری از آموزه‌ها را به مردم آموختند و اکنون نیز سیره زندگانی حضرت زینب(س) باید الگویی برای عموم مردم جامعه اسلامی باشد.

این استاد حوزه علمیه قم خاطرنشان کرد: گاهی انسان در شرایط قرار می‌گیرد که اگر سختی‌های زنده بودن او بیشتر از سختی‌های مردن است اما باید این شرایط را بپذیرد تا بتواند به رسالت و وظیفه خود عمل کند.

دارستانی با بیان اینکه بدون حضرت زینب(س) واقعه کربلا به درستی روایت نمی‌شد، عنوان کرد: بدون نقش تبلیغی ایشان حرکت ۱۲۴ هزار پیامبر ابتر و ناقص می‌ماند.

وی از حضرت زینب کبری(س) به‌عنوان الگویی جامع برای بانوان نام برد و مطرح کرد: افراد برای اینکه بتوانند به سمت آموزه‌های دینی حرکت کرده و در جامعه به موفقیت برسند باید یک الگوی مناسب داشته باشند که حضرت زینب(س) یک الگوی مناسب هستند.

دارستانی با تأکید بر اینکه فرد پیرو اهل‌بیت(ع) باید نام فرزندان خود را متناسب با نام مذهب خود انتخاب کند، ادامه داد: برخی از اسامی که توسط افرادی برای فرزندان انتخاب می‌شود هیچ تناسبی با آموزه‌های مذهب شیعی ندارد.

انتهای پیام/ذ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *