برخورداری دهستان‌های ایرانشهر از پایگاه بهداشتی و خانه بهداشت

به گزارش خبرگزاری فارس از ایرانشهر، نبی‌بخش داوودی ظهر امروز در همایش بزرگ نقش بسیج در توسعه سلامت در این شهرستان، اظهار کرد: امروز اکثر دهستان‌ها و روستاها به برکت خدمات نظام دارای خانه بهداشت هستند.

این مسؤول تصریح کرد: در دو سال اخیر پروژه‎های زیادی در ایرانشهر به ثمر نشسته که نشان از علاقمندی نظام به مردم است و همچنین بسیاری دیگر طرح‌های دیگر حل و رفع مشکلات در آینده برای توسعه بهداشت اجرایی می‎شود.

وی افزود: بسیج از اول انقلاب تاکنون با تدابیر معمار کبیر انقلاب و جانشین بر حقش همواره در عرصه‌های مهم از جمله بهداشت و درمان نقش آفرینی کرده و جای تقدیر و تشکر بسیار دارد.

داوودی اضافه کرد: بسیج یعنی تفکر جهادی، اخلاص، آرامش و امنیت اجتماعی و این همان تفکری است که دشمن درصدد است برای نابودی نظام و انقلاب به آن ضربه بزند.

وی بیان کرد: دولت تدبیر و امید، همیشه از بسیجیان دلاور و سلحشور برای پیشرفت کشور با اشتیاق، استقبال و حمایت کرده است.

داوودی گفت: امروز با سرمایه‌گذاری در بخش دولتی و خصوصی قصد داریم تا ایرانشهر را به یک مرکز بزرگ بهداشتی در منطقه تبدیل کنیم و از این طریق علاوه بر خدمات به کشورهای همسایه بحث توریست درمانی را هم راه‌اندازی کنیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر نیز در این مراسم اظهار کرد:
سلامت و امنیت دو نعمت ارزشمند بوده که در کنار یکدیگر می‌توانند در جامعه باعث شکوفایی و رشد شوند.

ایرج ضاربان افزود: بسیج بزرگترین نهاد در کل جهان است که در همه عرصه‌ها صادقانه در خدمت مردم است و افتخار می‌کنیم که بیش از ۳۰ درصد از جمعیت استان ما بسیجی هستند .

این مسؤول تصریح کرد: بسیج در هشت سال جنگ تحمیلی، عرصه‌های جهادسازندگی، سلامت و امنیت و در این ۳۷ سال انقلاب به خوبی درخشیده است.

وی گفت: در اصول مراقبت‌های بهداشتی دو اصل همکاری بین بخشی و مشارکت‌های عمومی مردم بسیار مهم و تاثیر گذار است و مشارکت همگانی باعث سلامت جامعه و توسعه و رشد می‌شود.

رییس دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر افزود: برای رفع و حل معضلات و مشکلات استان، باید با برنامه‌ریزی جدی یک نسخه کامل و صحیح پیچید تا عملی شود.

ضاربان گفت: اجرای طرح تحول سلامت به گفته کارشناسان بین‌المللی موفقیت‌های چشمگیری در حوزه سلامت داشته و می‌توان ان را به عنوان یک برنامه موفق در سایر کشورها اجرا کرد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر تاکید کرد: اگر امروز والدین در خانواده به مسئله سلامت توجه خاص داشته باشند، فرزندان با الگو پذیری صحیح از آنها، آموزش‌های لازم را فرا می‌گیرند.

فوت ۱۱۸ نفر بر اثر حوادث رانندگی در جنوب سیستان و بلوچستان

ضاربان گفت: سرعت غیرمجاز و بی‌توجه به مسائل رانندگی سال گذشته منجر به فوت ۱۱۸ نفر شده است و بی توجهی به بعد روانی و اجتماعی جامعه باعث بروز بیماری‌های خطرناک می‌شود.

وی ادامه داد: بیش از ۷۳۰ بیمار مبتلا به تالاسمی ماژور و تحمیل شدن هزینه‎های سنگین به خانواده‎ها ناشی از بی توجهی به مسائل بهداشتی در ازدواج‎های فامیلی است و این مسئله از طریق آموزش صحیح منجر به کاهش هزینه‎ها و درمان آنها می‎شود.

رییس دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر گفت: از زمان تاسیس این دانشگاه تاکنون بیش از ۲۹۰ پروژه در حوزه سلامت و بهداشت اجرایی شده است.

گفتنی است، در پایان کارت همیاران سلامت به فرماندهان پایگاه‌ها و حوزه‌های بسیج ارائه تا در کنار شبکه بهداشت و درمان فعالیت لازم را داشته باشند.

انتهای پیام/۳۱۳۹/ن۴۰

http://fna.ir/T1B89G

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *