برخی همسو با آل‌سعود به‌دنبال تضعیف سپاه هستند/ نیروهای انقلابی در مقابل تضعیف مؤلفه‌های قدرت ملی سکوت نمی‌کنند

به گزارش خبرگزاری فارس از شیراز به نقل از خبرگزاری بسیج، سردار غلام‌حسین غیب‌پرور امروز در یادواره حاج احمد متوسلیان و یارانش در شیراز با بیان اینکه از جمله مؤلفه‌های اصلی قدرت ملی در جمهوری اسلامی ایران ولایت فقیه، ایستادگی مردم و قوای مسلح هستند، اظهار کرد: ولایت فقیه به عنوان رکن اساسی انقلاب و نظام اسلامی است و عدم اطاعت از فرامین ایشان منجر به تضعیف قدرت ملی کشور خواهد شد.

وی مقاومت و ایستادگی مردم را مؤلفه دیگر قدرت ملی برشمرد و بیان کرد: اراده و ایستادگی ملت ایران دومین سرمایه انقلاب و کشور است و اگر روحیه مقاومت با طبل سازش تضعیف شد چگونه می‌توانیم قدرت ملی را ارتقا دهیم.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین سومین عامل و مؤلفه قدرت ملی را قوای مسلح به‌ویژه سپاه پاسداران عنوان کرد و با اشاره به فرموده امام راحل که اگر سپاه نبود کشور هم نبود، گفت: این جمله امروز هم تازه و با طراوت است و نمی‌توان باور کرد افرادی که سپاه را تضعیف می‌کنند از روی سهو و غفلت است.

وی خاطرنشان کرد: تضعیف جریان مقاومت که نماد آن بسیج و سپاه است گناهی نابخشودنی است.

سردار غیب‌پرور با تأکید بر اینکه بسیج و سپاه جانشان را برای مردمی که از سوی دشمن تهدید شوند فدا خواهند کرد، افزود: خط‌کشی‌های سیاسی مرسوم برای ما بی‌معنی است و ما از تمام ایرانیانی که زیر چتر جمهوری اسلامی هستند فارغ از نگرش‌های سیاسی آنها، دفاع  می‌کنیم.

جانشین فرمانده کل سپاه در امور بسیج با اشاره به اوایل انقلاب اسلامی که پاسداران را «چماق‌دار» خطاب می‌کردند، بیان کرد: برخی‌ها لفظ «چماق‌دار» را به «تفنگدار» تغییر دادند و با همان ادبیات سپاه و پیشکسوتان جهاد و ایثار را می‌کوبند.

سردار غیب‌پرور با تأکید بر اینکه سپاه حافظ انقلاب اسلامی و دستاوردهای آن است، گفت: نیروهای انقلابی نمی‌توانند در مقابل تضعیف مؤلفه‌های قدرت ملی سکوت کنند، چراکه این انقلاب به آسانی به دست نیامده و خون هزاران شهید پای انقلاب ریخته شده است.

وی با بیان اینکه در شرایط فعلی باید به انسجام داخلی بیش از پیش بها داد، تفرقه را پیام شیطان دانست و گفت: فهم کلام ولایت و اجرایی کردن آن تکلیف ماست و رهبری معظم انقلاب از ما پاسداری غیرمحافظه‌کارانه را خواسته‌اند.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین افزود: در حالی که دشمنان نشان‌دار سپاه در آمریکا، اروپا و عربستان در حال هجمه و اهانت به سپاه هستند، بسیار تعجب‌برانگیز است که عده‌ای نیز در داخل سپاه را آماج حملات خود قرار داده‌اند.

وی گفت: حمله موشکی سپاه به تروریست‌ها و دشمنان مردم ایران باعث به رخ کشیده شدن اقتدار جمهوری اسلامی ایران شد و هم‌زمانی افزایش تخریب سپاه با این رویداد سؤال‌برانگیز است.

سردار غیب‌پرور در پایان گفت: سپاه با بهره‌گیری از تجارب خود در طول نزدیک به چهار دهه گذشته با اقتدار از این شرایط عبور خواهد کرد و لحظه‌ای در دفاع از ارکان انقلاب اسلامی  و مردم تردید نخواهد کرد و هجمه‌ها و نامهربانی‌ها و زخم‌زبان‌هایی که از گوشه‌کنار مطرح می‌شود، نمی‌تواند هیچ خللی در عزم پولادین آنها وارد نماید.

انتهای پیام/ج/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *