برنامه‌های جامعی در حوزه آموزش همگانی در کشور اجرا می‌کنیم

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، سید حمید جمال‌الدینی عصر امروز در آیین اختتامیه همایش مدیران ستادی و عوامل جمعیت هلال احمر در اردبیل اظهار کرد: این آموزش‌های همگانی باید به نحوی با توانمندی نیروی انسانی توسعه پیدا کند تا زمینه برای سرعت ارائه خدمات فراهم آید.

وی تصریح کرد: با توجه به اینکه هلال احمر به عنوان یکی از ارکان مهم در مدیریت بحران در کشور محسوب می‌شود، پرداختن به موضوع بحران‌ها بسیار ضروری و حیاتی به نظر می‌رسد.

معاون آموزش، پژوهش و فناوری جمعیت هلال احمر گفت: امسال برنامه‌های آموزش همگانی امداد و نجات در قالب برنامه‌ریزی مدون و جامعی انجام می‌شود.

جمال‌الدینی با بیان اینکه باید با تقویت سرمایه‌های اجتماعی و مسؤولیت‌پذیری در این حوزه امر آموزش همگانی و توسعه فناوری‌های جدید مورد توجه قرار گیرد، افزود: بیش از هر زمان دیگر جمعیت هلال احمر به امکانات و تجهیزات مناسبی آراسته شده تا زمینه‌ای فراهم آید که خدمات عمومی و عام‌المنفعه هلال احمر تقویت پیدا کند.

وی ضرورت تغییر باورهای مردمی در سایه آموزش گروه‌های اجتماعی و جلب مخاطبان بیشتر را ضروری توصیف کرد و ادامه داد: باید از روش‌ها و ابزارهای مناسب در ارتقا مخاطبان و مداومت آموزش‌ها برای جلوگیری از بازگشت افراد به مراحل قبل و کاهش تهدیدها اقدامات مؤثر در یک طراح و اجرای آموزش مناسب انجام شود.

معاون آموزش، پژوهش و فناوری جمعیت هلال احمر با بیان اینکه استان‌ها از اختیارات خوبی برخوردار شده و همچنان بیشترین اعتبارات در سال‌جاری به طرح‌های توسعه استان‌ها اختصاص یافته است، بیان کرد: سعی جدی بر این است تا در قالب طرح آمایش، همه اختیارات را به استان‌ها واگذار و با اعتباربخشی و مدل‌های جدید، الگوهای مناسبی را ارائه کنیم.

انتهای پیام/۶۲۰۰۱/پ/ج۲۰/

http://fna.ir/O6QT6R

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *