برهنگی هیچ‌گاه باعث تمدن نیست

حجت‌الاسلام رضا محمدنسب امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان میاندورود با اشاره به اینکه حجاب زن همانند گوهری در صدف است، اظهار کرد: در متون اسلامی آیات و روایات متعددی درباره حجاب زن سفارش شده و باید بدانیم که حفظ آن هم برای زن و هم برای مرد واجب است.

وی با بیان اینکه حفظ حجاب به معنای محدودیت نیست، افزود: برخی گمان می‌کنند که حجاب در افراد محدودیت به‌وجود می‌آورد در صورتی که معنای واقعی آن مصونیت است.

امام جمعه میاندورود با تأکید بر اینکه آسیب‌پذیری زنان بیشتر از مردان است، تصریح کرد: حضرت رسول اکرم(ص) زن را به دسته گل ریحان تشبیه کرده که لطیف و آسیب‌پذیر است و این موضوع به معنای ارزش بالای آنها است.

این مسؤول اضافه کرد: حجاب برتر به معنای چادر است که به‌عنوان پوشش کامل از مقام و ارزش بالایی در زنان برخودار بوده که باید آن را قدر دانست.

محمدنسب با انتقاد از افرادی که همه چیز را به‌ نام آزادی برای خود می‌خواهند، خاطرنشان کرد: عده‌ای از انسان‌های خودخواه حجاب زن را به‌عنوان محدودیت مطرح می‌کنند که هدف آنها از این شعار به منزله نگاه ابزاری از زنان است.

وی با بیان اینکه برهنگی هیچ‌گاه باعث تمدن نیست، یادآور شد: برخی از افراد با حجاب نامناسب در جامعه حضور پیدا کنند که هرگز در شأن یک مسلمان نیست.

امام جمعه میاندورود با اشاره به اینکه باید فرهنگ حجاب و عفاف را به‌عنوان یک برنامه در رأس همه امور قرار دهیم، ادامه داد: در این زمینه رسانه‌ها از نقش مهم و حساسی برخودار هستند که باید بیش از پیش به آن توجه کنند.

این مسؤول، هدف دشمنان را ترویج بی‌حجابی و سست کردن ایمان دانست و تصریح کرد: دشمن در این زمینه جوانان را نشانه گرفته است زیرا نسل جوان آینده‌سازان کشور بوده و در صدد از بین بردن ارزش خانواده هستند.

محمدنسب با تأکید بر اینکه برای حفظ حجاب و عفاف خون‌هایی ریخته شد که در مقابل آن مسؤول هستیم، گفت: نباید کاری کنیم که با عملکرد خود شرمنده شهدایی شویم که برای حفظ عفاف، آبرو و میهن اسلامی در برابر دشمنان ایستادگی کردند.

انتهای پیام/۸۶۰۳۷/ن۳۰

http://fna.ir/NTIZ0R

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *