بروکراسی کمر تولید را شکست/ تولیدکننده رها شده است

سعید حیاتی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شمال استان تهران در مورد وضع تولید چرم در کشور اظهار داشت: نیمی از مشکلات اصناف به رکود ناشی از تحریم‌های ناجوانمردانه علیه ایران اسلامی برمی‌گردد.

وی تصریح کرد: بخش عمده‌ای از مشکلاتی که صنعتگران و تولیدکنندگان داخلی با آن مواجه هستند، به داخل کشور برمی‌گردد و نباید تمام مشکلات و کمبودهای موجود را به گردن تحریم‌ها انداخت.

رئیس اتحادیه چرم مصنوعی استان تهران با تأکید بر اینکه صنعتگران و تولیدکنندگان با مشکل عدم حمایت مواجه هستند، اضافه کرد: تولیدکنندگان در عرصه تولید ملی حمایت نمی‌شوند و مصداق آن حجم بالای واردات کالاهایی است که تولید مشابه آن‌ها در داخل کشور وجود دارد.

حیاتی با اشاره به اینکه ساختار بروکراسی در کشور کمر تولید را شکسته است، تصریح کرد: بروکراسی در کشور پستی و بلندی‌ها و موانع زیادی را برای تولیدکنندگان ایجاد کرده است.

وی با بیان اینکه باید ساختار بروکراسی در کشور باید اصلاح شود، اضافه کرد: اداراتی که در بحث صنعت و صنعتگران دارای نفع هستند، باید تعامل بیشتری با تولیدکنندگان و کارخانه‌داران برای ارائه خدمات به آن‌ها داشته باشند.

رئیس اتحادیه چرم مصنوعی استان تهران با تأکید بر اینکه خدماتی که اکنون به واردکنندگان کالا در بحث گمرکی داده می‌شود، به تولیدکننده داخلی داده نمی‌شود، تصریح کرد: این سیاست به همان بروکراسی و ضعف‌های موجود در بدنه آن برمی‌گردد.

حیاتی با اشاره به اینکه تولیدکننده رها شده است، اظهار داشت: وقتی سرمایه‌گذار می‌بیند که برای فعالیت پیرامون توسعه تولید ملی برایش حصار امن وجود ندارد، انگیزه‌ای برای سرمایه‌گذاری در حوزه تولید ملی نخواهد داشت.

انتهای پیام/۶۷۰۱۸/ج۳۰

http://fna.ir/V63YF5

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *