برگزاری جشنواره موسیقی فجر در کهگیلویه و بویراحمد/ ضبط ۲۵ قطعه موسیقی در استان

سید همت هاشمی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در یاسوج، از برگزاری جشنواره ملی موسیقی فجر در این شهر خبر داد و اظهار کرد: از سال‌ ۹۰ تا ۹۳ استان کهگیلویه و بویراحمد و شهر یاسوج همزمان با برگزاری جشنواره بین‌المللی فجر میزبانی جشنواره ملی موسیقی فجر را به عهده داشت.

مسؤول دفتر انجمن موسیقی فرهنگ و ارشاد کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه به دلیل مشکلاتی این جشنواره سال گذشته برگزار نشد، گفت: جشنواره ملی موسیقی فجر امسال با کیفیت بهتری نسبت به دوره‌های قبل به میزبانی شهر یاسوج برگزار می‌شود.

وی در ادامه با اشاره به برگزاری چندین برنامه توسط گروه‌های موسیقی استان افزود: سال گذشته انجمن موسیقی استان برای اولین بار به اروپا اعزام و مدت یک هفته در کشور بلغارستان به اجرای برنامه پرداختند، همچنین گروه موسیقی بامداد به کشور فیلیپین اعزام و در جهت معرفی موسیقی استان و موسیقی ملی ایران برنامه‌هایی را برگزار کردند.

این مسؤول با اشاره به تدوین آلبوم موسیقی تک‌نواز گفت: آلبوم هشت ترانه مجموعه‌ای از هشت ترانه بومی استان در حال تدوین است که این آلبوم هفت خواننده جوان و هشت شاعر هم‌استانی را به مردم معرفی می‌کند. این آلبوم پایان تابستان به بازار عرضه محصولات فرهنگی استان و کشور ارائه می‌شود.

هاشمی به اهم برنامه‌های بخش موسیقی استان کهگیلویه و بویراحمد اشاره کرد و گفت: علاوه بر میزبانی جشنواره ملی موسیقی فجر، برگزاری حداقل ۱۰ کنسرت محلی و پاپ تنها در مرکز استان و همچنین برگزاری کنسرت در شهرستان‌های استان در فصل پاییز و زمستان امسال برنامه‌های بخش موسیقی است، ضمن اینکه در طول ماه کنسرت آزاد در شهرهای یاسوج، سی‌سخت، دهدشت، گچساران و بهمئی اجرا می‌شود.

مسؤول دفتر انجمن موسیقی استان با اشاره به اینکه با بهبود وضعیت اعتباری مردم منتظر اجرای برنامه‌های مطلوبی در حوزه موسیقی استان باشند، اضافه کرد: در حال حاضر ۲۵ قطعه موسیقی در استودیوی موسیقی استان کهگیلویه و بویراحمد در حال ضبط است.

هاشمی با بیان اینکه در ۱۰ سال گذشته هیچ آموزشگاه موسیقی در استان وجود نداشت، افزود: در حال حاضر چهار آموزشگاه رسمی موسیقی در مرکز استان و برای هر شهرستان یک آموزشگاه وجود دارد.

وی گفت: در طول ۱۳ سال گذشته هیچ فرد تحصیلکرده در حوزه موسیقی نداشتیم اما در حال حاضر ۱۲ تحصیل‌کرده موسیقی در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد و یک هزار ۴۰۰ هنرجوی موسیقی در این حوزه فعالیت دارند.

این مسؤول در پایان تصریح کرد: پیگیر راه‌اندازی رشته موسیقی در دانشگاه علمی ـ کاربردی و دانشکده هنر در استان هستیم.

انتهای پیام/۸۲۰۲۴/ن۳۰

http://fna.ir/P4GC1F

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *