بهره‌برداری از ۳ هزار و ۴۱۶ پروژه در خراسان رضوی

به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد، به نقل از اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، علیرضا رشیدیان در جلسه شورای اداری این استان اظهار داشت: در سال جاری، ۳ هزار و ۴۱۶ پروژه عمرانی و اقتصادی طی مناسبت‌های مختلف در این استان به‌ویژه مناطق محروم و روستایی بهره‌برداری شده است.

وی با بیان اینکه مجموع اعتبار صرف شده برای این تعداد پروژه ۷۵ هزار میلیارد است، افزود : این طرح‌ها در مجموع از نظر تعداد نسبت به سال قبل رشد ۴۷ درصدی از لحاظ حجم اعتبار صرف شده ۱۳۰ درصد رشد دارد.

استاندار خراسان رضوی تصریح کرد: فقط طی دهه فجر امسال یک هزار و ۵۰۸ پروژه با ۳۵ هزار میلیارد ریال اعتبار آماده بهره‌برداری شد که برخی از پروژه‌های کلان آن در فاصله باقیمانده تا انتهای سال افتتاح می‌شود.

رشیدیان در ادامه با اشاره به اقدامات و تلاش‌های دولت در خراسان رضوی به‌ویژه در حوزه اشتغال و کاهش بیکاری، متذکر شد: فقط در پاییز امسال بر اساس اعلام رسمی مرکز آمار ایران نرخ بیکاری در این استان با کاهش ۲٫۷ درصد تک رقمی شد و به ۸٫۸ درصد رسید.

وی عنوان کرد: با تداوم بهره‌برداری از پروژه‌های تکمیل شده متعدد حوزه‌های تولیدی و اشتغال‌زایی و تحقق بیش از ۱۵۰ هزار اشتغال برنامه‌ریزی شده در سال جاری، برآوردها حاکی از کاهش یک تا ۱٫۵ درصد دیگر از نرخ بیکاری در خراسان رضوی بوده که نتیجه همت عالی همه بخش‌های دولتی، خصوصی، قضایی و نیز بانک‌ها است.

استاندار خراسان رضوی در ادامه با اشاره به اینکه تلاش‌های دولت محدود به حوزه‌های اقتصادی نیست و در سایر بخش‌ها هم گسترده است، افزود: در این سال‌ها تلاش شده تا از همه ظرفیت‌های موجود به‌ویژه در حوزه نیروی انسانی هم استفاده شود، هر چند جای کار بسیار دارد.

رشیدیان عنوان کرد: باید ورای نگاه‌های قومیتی، جنسیتی و مذهبی یا شهری و محلی فرصت‌های رشد برابر برای تمامی افراد در همه مناطق استان به تناسب ظرفیت‌ها و شایستگی‌هایشان ایجاد شود.

وی افزود: در این میان بانوان ما رشد مناسبی در حوزه‌های مختلف اجتماعی، فرهنگی و سیاسی داشته‌اند، به گونه‌ای که امروز فقط در این استان، ۷۳ نفر از بانوان در پست‌های مدیریتی حضور دارند.

استاندار خراسان رضوی عنوان کرد: همچنین ۸۸ دهیار زن در این دوره در این استان فعال هستند که نسبت به دوره قبل رشد ۶۰ درصدی دارد.

رشیدیان ادامه داد: ۲۱۶ نفر از اعضای شوراهای اسلامی را نیز زنان تشکیل می‌دهند و یکی از نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی هم از این قشر است.

وی با بیان اینکه بانوان ما در استان و کشور جایگاه‌های خوبی در عرصه فعالیت‌های اجتماعی، اقتصادی و مدیریتی دارند، اظهار کرد: با سیاست ابلاغی رئیس جمهور مبنی بر واگذاری ۳۰ درصد مسؤولیت‌ها در این دولت به بانوان به طور قطع شاهد رشد جهشی در این حوزه خواهیم بود و تلاش بر آن است، افراد بر اساس نظام شایسته‌سالاری در مسئولیت‌ها و جایگاه‌ها قرار گیرند.

انتهای پیام/ذ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *