بهره‌برداری از ۶ سکوی گازی جدید تا پایان امسال

به گزارش خبرگزاری فارس از بوشهر، محمد مشکین‌فام صبح امروز در بازدید از یارد شرکت صنعتی دریایی ایران با بیان اینکه از مجموع ۱۰ سکوی در قرارداد همکاری با شرکت صدرا، یک سکو نصب و سکوی دوم برای نصب در موقعیت دریا، آماده بارگیری شده، از پیشرفت ۹۰ درصدی ساخت چهار سکوی پارس جنوبی در یارد صدرا خبر داد.

وی  به ساخت یک سکوی فاز ۱۴ در یارد ایزوایکو بندرعباس اشاره کرد و افزود: در راستای توسعه پارس جنوبی طرح‌های مهمی در دست اجرا است و سکوهای جدید این میدان در دست ساخت است.

مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس تصریح کرد: تا پایان امسال شش سکوی گازی جدید پارس جنوبی به بهره‌برداری می‌رسد که تولید پارس جنوبی را سه میلیارد فوت مکعب در روز افزایش می‌دهد.

وی با اشاره به اینکه بیشترین اقدامات برای توسعه پارس جنوبی در بخش خشکی و یارد سکوساز در حال انجام است، بیان کرد: آماده‌سازی واحدهای مرتبط با ورود گاز، فرآوری، ذخیره سازی و صادرات میعانات گازی همزمان با دریافت گاز ترش از بخش دریا ضروری است.

مشکین‌فام با اشاره به تولید آزمایشی از دو ردیف شیرین سازی گاز در فاز ۱۳ و یک ردیف از فازهای ۲۲ تا ۲۴ ادامه داد: ردیف دوم فراورش گاز فازهای ۲۲ تا ۲۴ نیز تا نیمه مردادماه آماده راه‌اندازی می‌شود.

انتهای پیام/و

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *