بهره‌برداری از ۸۰ کلینیک ویژه تا پایان امسال در کشور/ ۱۰۰ اورژانس بیمارستانی در حال تجهیز است

به گزارش خبرگزاری فارس استان تهران، قاسم جان‌بابایی امشب در گفت‌وگو با خبرنگاران شهرستان دماوند با اشاره به بهره‌برداری از پروژه‌های درمانی به مناسبت دهه مبارک فجر در کشور اظهار کرد: افتتاح پروژه‌هایی همچون کلینیک‌های تخصصی در قالب طرح تحول سلامت در حال انجام است

وی با بیان اینکه احداث ۲۴۰ کلینیک ویژه در راستای طرح تحول سلامت در دستور کار است، افزود: ۸۰ کلینیک ویژه در کشور تا پایان سال به بهره‌برداری می‌رسد و تعدادی از آن نیز برای سال آینده باقی می‌ماند.

معاون درمان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: در خصوص اورژانس‌های بیمارستانی، ۱۰۰ اورژانس بیمارستانی در حال تجهیز است در همین ایام به بهره‌برداری می‌رسند؛ در کنار آن بخش‌های مختلفی همچون آی.سی.یو، سی.سی.یو، ام.آر.ای، سی.تی.اسکن افتتاح می‌شوند.

جان‌بابایی تصریح کرد: همچنین بیمارستان‌‌های جدیدالتأسیس، جایگزین یا بیمارستان‌هایی که در بخش مصوبات سفر ریاست جمهوری قرار گرفته‌اند در حال بهره‌برداری هستند.

وی بیان کرد: با توجه به اینکه ۹۰ درصد مراجعه‌کنندگان به حوزه سلامت، دریافت خدمات سرپایی است، راه‌اندازی کلینیک‌های ویژه بسیار حائز اهمیت است و بسیاری از مشکلات را رفع می‌کند.

معاون درمان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی خاطرنشان کرد: بیمارستان سوم شعبان دماوند دستگاه سی.تی.اسکن نداشت که خوشبختانه با تلاشی که صورت گرفت، این دستگاه راه‌اندازی شد تا اعزام بیماران از این بیمارستان منتفی شود.

جان‌بابایی ادامه داد: خیران کارهای بسیار خوبی را در بیمارستان سوم شعبان دماوند انجام دادند که فضای بسیاری مطلوبی را به وجود آوردند و این بیمارستان را به یکی از بیمارستان‌های زیبای کشور تبدیل کردند.

انتهای پیام/ج/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *