بیماری‌های قلبی و عروقی بیشترین آمار مرگ و میر را در کشور دارند

به گزارش خبرگزاری فارس از سنندج، سیدحسن قاضی‌زاده‌ هاشمی امشب در اختتامیه بیستمین جشنواره تولیدات مراکز استان‌های سازمان صدا و سیما که در پردیس سینما بهمن سنندج در حال برگزاری است، اظهار کرد: سلام رئیس جمهور را به تمام حاضرین در این جلسه تقدیم می‌کنم.

وی به اشاره به دلیل انتخابش برای حضور در این جشنواره، افزود: در طول دولت یازدهم بیش از یک سال مزاحم مدیران استانی صدا و سیما بوده‌ایم و تصویری که خلق شده تنها زحمات حوزه بهداشت و درمان نبود و به نوعی زحمات عزیزان صدا و سیما در آن وجود داشته که فکر می‌کنم افتادن قرعه به نام من برای شرکت در این جشنواره این موضوع بوده است.

وزیر بهداشت با بیان اینکه سلامتی حق طبیعی همه مردم است و حکومت‌ها موظف به تامین آن هستند، گفت: همه دستگاه‌ها موظف هستند که این سلامتی را تامین کند و صدا وسیما نقش مهمی در فرهنگ‌سازی در حوزه سلامت دارد.

وی اذعان کرد: مهم‌ترین مشکل ما در حوزه سلامت بعد از سلامت روح و روان مردم که بسیار مهم است و از مدیران صدا و سیما تقاضا داریم به این حوزه بیشتر توجه کند این است که بحث زنده نگه‌داشتن امید را در دل مردم به صورت ویژه در دستور کار قرار دهند.

قاضی‌زاده‌ هاشمی گفت: امیدوار کردن مردم نه به صورت کاذب بلکه به خاطر داشته‌هایی که در کشور داریم باید به صورت ویژه مورد توجه قرار گیرد.

وی خاطرنشان کرد:  قطعا اگر ما دوز کارهای سیاسی را کمتر کنیم از دستگاه‌های اجرایی گرفته تا سایر ارکان اجتماعی می‌تواند در کاهش آسیب‌های اجتماعی بسیار موثر است.

وزیر بهداشت با بیان اینکه بیماری‌های قلب و عروقی، بیماری های تنفسی، سرطان‌ها و از همه مهم‌تر تصادفات جاده‌ای بخش عمده مشکلات در جامعه ما است، اذعان داشت: متاسفانه تصادفات رقم قابل توجهی از مرگ و میرها را در طول سال در کشور به خود اختصاص داده است.

وی گفت: اتفاقی که برای دانش‌آموزان هرمزگانی افتاد اگر ما آموخته بودیم که در اتوبوس کمربند را ببندیم آیا واقعا این میزان قطع عضو و مرگ و میر داشتیم؟

قاضی‌زاده‌ هاشمی با بیان اینکه ما در دولت یازدهم بیش از ۴۰ مرکز را به آمبولانس هوایی تجهیز کردیم، گفت: میلیاردها تومان هزینه شده ولی در تصادفات هر هفته به اندازه سقوط یک هواپیما جوانانمان را از دست می‌دهیم.

وی با بیان اینکه از تکرار نباید خسته بشویم، گفت: در فرهنگ‌سازی برای مراقبت از سلامت رسانه ملی می‌تواند بالاترین کمک را بکنند.

انتهای پیام/ج/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *