تأمین ۱۰۰ درصدی اسکان موقت برخی مناطق کرمانشاه

علی ترکاشوند امروز در گفت‌وگو با خبرنگار گروه اجتماعی خبرگزاری فارس در کرج گفت: با توجه به اینکه استان البرز معین ۸ روستا در مناطق زلزله‌زده کرمانشاه بود، اسکان موقت ۱۰۰ درصدی زلزله‌زدگان در قالب کانکس، از سوی سازمان بسیج سازندگی استان انجام شد.

وی افزود: اعلام آمادگی بسیج سازندگی در رابطه با تأمین اسکان دائم زلزله‌زدگان نیز به قرارگاه شهید جعفری صورت گرفت که اولویت اسکان دائم با خانواده‌های کم‌برخوردارتر و تحت پوش کمیته امداد و بهزیستی و همچنین افراد کم‌توان در تأمین اسکان دائم و ساخت منازل است.

رئیس سازمان بسیج سازندگی استان البرز بیان کرد: علاوه بر ارسال ۸۰ کامیون مواد غذایی به مناطق زلزله‌زده، توزیع غذای گرم میان اهالی مناطقی که استان البرز معین آن‌ها بودند انجام شد که به نظر می‌رسد تا ماه‌های آینده نیز نیاز به مواد غذایی، جیره خشک و پوشاک در آن مناطق احساس نشود.

ترکاشوند مطرح کرد: اقدامات مهندسی، آب‌رسانی و برق‌رسانی هم به‌صورت ۱۰۰ درصد انجام شد و تأمین کانکس‌های حمام و سرویس‌های بهداشتی به حد استاندارد رسید و در حال حاضر، شرایط زندگی اهالی مناطق زلزله‌زده رو به رونق و بهبود است.

وی ادامه داد: اعزام بالغ‌بر ۵۰ گروه جهادی جهت فعالیت‌های عمرانی، بهداشت و درمان، تأسیسات، مهندسی، پزشکی و دامپزشکی به مناطق صورت گرفته و بیش از هزار جهادگر در آنجا حضور داشتند.

رئیس سازمان بسیج سازندگی استان البرز عنوان کرد: در مناطقی که استان البرز معین آن‌ها بود، حدود ۴۳ نفر فوت‌ شده و ۱۱ نفر هم دچار ضایعه نخاعی شدند.

وی عنوان کرد: کارشناسی میزان تخریب منازل توسط بنیاد مسکن انجام گرفت و براساس بررسی‌های آنان، از میان ۵۰۰ خانوار ساکن در آن مناطق، منازل حدود ۱۰ خانواده تخریب شدند و طبق گفته کارشناسان بنیاد مسکن، ۲۱۰ کانکس موردنیاز بوده و سایر منازل نیازمند مرمت و بازسازی بودند.

ترکاشوند خاطرنشان کرد: ۲۵۰ کانکس به مساحت ۱۰ مترمربع برای بازماندگان زلزله کرمانشاه توسط استان البرز تأمین شدند که دارای استحکام و کیفیت بالایی بوده و دارای امکانات و ملزومات زندگی هستند.

رئیس سازمان بسیج سازندگی استان اظهار داشت: سعی بر این است جهت طی شدن روند عادی زندگی در آن مناطق، حضور کم‌تری در آنجا داشته باشیم ولی خدمات توسط گروه‌های جهادی به هموطنان ارائه می‌گردد.

انتهای پیام/ذ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *