تراث علمی شیعه احیا خواهد شد/ نشر تفسیر ابوالفتوح رازی برای استفاده جامعه علمی ضروری است

به گزارش خبرگزاری فارس از قم به نقل از مرکز خبر حوزه، حجت‌الاسلام و المسلمین سیدابراهیم رئیسی امروز در دیدار با آیت‌الله شبیری زنجانی در قم گفت: یکی از فعالیت‌های آستان‌های قدس، بازبینی کتاب‌ها و تألیقات بر کتب قدیمی و میراث کهن ماندگار شیعی است، این کارها در حال انجام است که از جمله آن آثار ملا علی کنی است که به زودی بعضی از آثار این عالم بازبینی و با تصحیح نسخ از زیر چاپ خارج خواهد شد.

وی عنوان کرد: از دیگر فعالیت‌ها، تصحیح نسخ قاضی نور الله و کتاب‌هایی چون احقاق الحق است که قابلیت چاپ در چند مجلد را هم دارند. این کتاب‌ها نیز بعد از تصحیح منتشر خواهد شد.

تولیت آستان قدس رضوی با بیان اینکه فعالیت‌های خوبی در مورد احیای تراث و مباحث جدید در پژوهشگاه آستان قدس در حال انجام است، متذکر شد: دراین رابطه تلاش این است با حوزه علمیه قم ارتباط وسیع تر شود و برای این امر همه حوزویان حاضرند به آستان قدس کمک کنند.

رئیسی تشریح کرد: ظرفیت عظیم علمی و پژوهشی حوزه علمیه قم آماده هرنوع همکاری با آستان قدس است و این جای بسی خوشحالی است.

وی با بیان اینکه توصیه حضرتعالی در مورد استفاده و نشر تفسیر ابوالفتوح رازی در مباحث مختلف رجالی و روایی بسیار ضروری بود، افزود: نکته دیگر توجه دادن به طلاب و دانشجو در استفاده از این تفسیر است. این تفسیر می‌تواند به دانشجویان که در مباحث علوم قرآنی در حال فعالیت هستند، کمک خوبی کند.

انتهای پیام/ذ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *