ترافیک نیمه‌سنگین در محورهای هراز و فشم/ محور تهران – کرج و تهران

ذکریا صفرزاده دقایقی پیش در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس استان تهران با اشاره به آخرین وضع ترافیکی محورهای استان تهران اظهار کرد: در حال حاضر، ترافیک در محورهای هراز و تهران- فشم نیمه‌سنگین و محور امامزاده داوود سنگین است.

وی افزود: ترافیک در مابقی محورهای استان تهران از جمله تهران – کرج، تهران – قم، امام رضا(ع) و فیروزکوه روان ولی پرحجم گزارش شده است.

مدیر راهداری اداره‌کل راه و شهرسازی استان تهران با اشاره به آغاز طرح تابستانی پلیس راه و راهداری گفت: ۳۰۰ نیروی خصوصی و دولتی راهداری و ۲۶ راهدارخانه در جاده‌های استان تهران فعال هستند و به مسافران و رانندگان خدمات‌رسانی می‌کنند.

صفرزاده ادامه داد: استقرار راهداران در تمام محورها، هدایت ترافیکی با همراهی پلیس و هماهنگی با تمام دستگاه‌های خدمات‌رسان و اجرایی نظیر اورژانس و هلال احمر از جمله خدمات راهداری در جاده‌هاست.

وی در خصوص حوادث امروز تصریح کرد: با توجه به اینکه امروز شاهد حجم بار ترافیک در جاده‌های استان تهران بودیم، تصادف جدی به‌جز چند مورد سانحه جرحی به وقوع نپیوست و مشکل خاصی وجود ندارد.

مدیر راهداری اداره‌کل راه و شهرسازی استان تهران درباره پایش تصویری محورهای این استان بیان کرد: محورهای استان تهران از طریق ۱۷ دوربین نظارت تصویری، ۹۰ دستگاه ثبت تخلف رانندگی و ۹۰ دستگاه ترددشمار پایش می‌شود.

صفرزاده با اشاره به میزان تردد خودروها در خروجی مهم‌ترین محورهای استان تهران اظهار کرد: از ساعت ۴ بامداد تا ساعت ۲۲:۳۰ دقیقه امشب، تردد ۸۷ هزار خودرو در محور تهران – کرج، ۷۳ هزار خودرو در محور تهران – قم، ۵۵ هزار خودرو در محدوده رودهن – دماوند، ۲۶ هزار خودرو در محدوده آبعلی – امامزاده هاشم(ع) و ۵۱ هزار خودرو در محور تهران – ساوه به ثبت رسیده است.

وی با بیان اینکه جاده بخشی از سفر است، افزود: رانندگان باید در طول سفر در جاده با آرامش حرکت کنند و ضمن رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی به توصیه‌های پلیس و عوامل راهداری توجه داشته باشند.

مدیر راهداری اداره‌کل راه و شهرسازی استان تهران، اکثر حوادث جاده‌ای را ناشی از خستگی و خواب‌آلودگی دانست و اضافه کرد: رانندگان باید در مواقع ترافیک سنگین با صبر و حوصله رانندگی و هر دو ساعت رانندگی استراحت کنند.

انتهای پیام/ج/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *