تسریع در محرومیت‌زدایی از مناطق روستایی چهارمحال و بختیاری/ راه‌اندازی دامداری ۵ هزار راسی گاو شیری توسط بنیاد مستضعفان

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرکرد به نقل از روابط عمومی استانداری چهارمحال و بختیاری، اقبال عباسی در نشست با رئیس بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی، اظهار کرد: ارائه راهکارهایی برای رفع موانع توسعه و تسریع فرآیندهای محرومیت‌زدایی مناطق روستایی این استان ضرورت دارد.

وی افزود: به همین منظور ضمن بررسی فعالیت‌های بنیاد مستضعفان در چهارمحال و بختیاری، ظرفیت‌ها و ضرورت‌های توسعه فعالیت‌های آن بنیاد با رویکرد محرومیت‌زدایی و توسعه پایدار این استان مورد بحث و گفت‌وگو قرار گرفت.

استاندار چهارمحال و بختیاری تصریح کرد: کشاورزی، دامپروری، صنایع تولیدی، تبدیلی و تکمیلی، گردشگری و منابع طبیعی از مهم‌ترین ظرفیت‌های مناطق روستایی چهارمحال و بختیاری محسوب می‌شود.

عباسی بیان کرد: با موافقت بنیاد مستضعفان کشور یکی از مناطق محروم چهارمحال و بختیاری به‌صورت پایلوت برای محرومیت‌زدایی و توان‌افزایی محلی به آن بنیاد معرفی شد.

وی اضافه کرد: به همین منظور تلاش می‌شود مطالعات مورد نیاز در این خصوص با اولویت انجام و طرح مورد نظر سریع‌تر اجرایی شود.

استاندار چهارمحال و بختیاری عنوان داشت: در این نشست مصوب شد با همکاری بنیاد مستضعفان کشور دامداری پنج هزار راسی گاو شیری در چهارمحال و بختیاری احداث شود.

انتهای پیام/ج/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *