تصویب طرح تفصیلی شهر‌های گندمان و نقنه

قاسم قاسمی صبح امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در شهرکرد اظهار کرد: در جلسه کمیسیون ماده ۵ چهارمحال و بختیاری طرح تفصیلی شهر گندمان با مساحتی معادل ۸۷/۱۹۹ هکتار و باجمعیت ۷ هزار و ۴۹ نفر در افق سال ۱۴۰۴ به تصویب رسید.

وی افزود: در جلسه مذکور طرح تفصیلی شهر نقنه نیز با جمعیتی معادل ۱۲ هزار و ۵ نفر و مساحت  ۹۳/۱۷۶ هکتار در افق سال ۱۴۰۴ به تصویب رسید.

مدیرکل راه و شهرسازی چهارمحال و بختیاری ادامه داد: طرح جامع شهر گندمان در سال ۱۳۹۴ و طرح جامع شهر نقنه نیز در سال ۱۳۹۵ توسط استاندار ابلاغ شده بود.

قاسمی اضافه کرد: طرح تفصیلی، طرحی است که بر اساس معیار‌ها و ضوابط کلی طرح جامع شهر، نحوه استفاده از زمین‌های شهری در سطح محلات مختلف شهر، وضعیت دقیق و تفصیلی شبکه عبور و مرور و میزان تراکم ساختمان، جمعیت در واحد‌های شهری و اولویت‌های مربوط به نوسازی و بهسازی مناطق و حل مشکلات شهری در آن تعیین می‌شود و نقشه‌ها و مشخصات مربوط به مالکیت بر اساس مدارک ثبتی تهیه و تنظیم و تکلیف تمامی قطعات زمین را به لحاظ کاربری، تراکم ساختمانی و گذر‌بندی مشخص می‌کند و به عنوان یک سند در دستور کار شهرداری قرار می‌گیرد.

وی گفت: مطالعات تهیه طرح تفصیلی، متعاقب طرح جامع صورت می‌پذیرد و در حقیقت، تنظیم برنامه‌های مفصل و اقدامات جزئی و دقیق در مناطق و محلات شهری و همچنین طراحی آن‌ها را به عهده دارد.

انتهای پیام/خ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *