تصویب پالرمو و FATF همان برجام ۲ و ۳ است

به گزارش سردبیری استان‌های خبرگزاری فارس،‌ امروز بیست و یکم اردیبهشت در آخرین جمعه از ماه شعبان‌المعظم مردم خداجو و دیندار ایران زمین برای اقامه نماز عبادی سیاسی این هفته در مصلاهای سراسر کشور در صفوف به هم پیوسته دوباره جمع شدند تا ضمن آماده‌سازی خود برای ماه مهمانی و ضیافت الهی از رهنمودهای ائمه جمعه بهره ببرند.

خطبه‌های این هفته بیشتر حول اتفاقات اخیر کشور و … بود.

همچنین نمازگزاران بعد از اقامه نماز به دنبال خروج آمریکا از برجام در پاسخ به عهدشکنی‌ها و بدعهدی‌های این جرثومه راهپیمایی کردند.

*تصویب پالرمو و FATF همان برجام ۲ و ۳ است

آیت‌الله سید احمد علم‌الهدی در حرم مطهر رضوی با اشاره به حوادث سیاسی و اتفاقات اخیر در کشور گفت: سوال اینجاست چرا ما باید عبرت‌ها را دوباره تکرار کنیم و در مقابل آن هزینه و خسارت بدهیم و چرا مسوولان به نفوذ پر بصیرت رهبری و رهنمودهای حکیمانه ایشان توجه نمی‌کنند که کار به اینجا برسد که با هزینه افزون‌تری در زندگی خود روبه‌رو شویم.

امام جمعه مشهد با بیان اینکه اکنون بازهم در برابر شیطنت ناپاکانه آمریکا با دو مشکل در کشور روبه‌رو هستیم که نه به عبرت و نه به رهنمود رهبری توجه ندارند، اضافه کرد: این دو مشکل یک تصویب لایحه‌های FATF  و پالرموست که به صورت لایحه از دولت به مجلس داده شده است.

علم‌الهدی ادامه داد: لایحه اول وصل کردن تراکنش بانکی ما به تراکنش بانکی جهانی در سراسر دنیاست و این به معنی خود تحریمی‌ست یعنی در دامان آمریکایی قدم بگذاریم که ما را به تحریم تهدید می‌کند و خود را در دامان آمریکا قرار دهیم و تراکنش بانکی ما تحت نظارت آمریکا شود تا هر کجا خواست ما را تحریم کند و هر کجا خواست به ما ضربه بزند.

وی با بیان اینکه شرط لایحه FATF تصویب لایحه پالرمو است که من در نماز جمعه سال ۹۴ در مورد آن  مفصل بیان کردم، گفت: لایحه پالرمو یعنی لایحه مبارزه با تامین مالی تروریست و اتصال به کنوانسیون تامین مالی تروریست؛ تروریستی که آنها تعیین می‌کنند؛ تروریست آنها یعنی انصارالله یمن، حشدالشعبی عراق، حزب الله لبنان و جریان‌های آزادی‌خواه.

علم‌الهدی خاطرنشان کرد: تصویب لایحه پالرمو به معنی این است که ما هیچ‌گونه دفاع و پشتیبانی در منطقه نداشته باشیم و من از عزیزان در مجلس می‌خواهم چشم‌های خود را باز کنند که چکار می‌کنند.

 

انتهای پیام/چ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *