تصویب ۶۶۰ میلیارد ریال جهت توسعه فضای سبز جنوب استان بوشهر

سهیل مهاجری صبح امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در بوشهر اظهار داشت: طرح توسعه فضای سبز مناطق جنوبی استان بوشهر در راستای تلطیف هوا و کاستن از آلایندگی‌های منطقه است که به‌دنبال پیگیری‌های موثر و علمی نماینده جنوب استان بوشهر  و موافقت وزیر نفت تحقق یافته است.

وی افزود: انتظار می‌رود این طرح به زودی عملیاتی شود و منابع طبیعی و آبخیزداری استان توسعه فضای سبز منطقه را متناسب با شرایط  آب وهوایی  و در بیش از هزار هکتار از اراضی ملی آغاز کند.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان بوشهر تصریح کرد: اجرایی شدن این طرح به ایجاد کمربند سبز در حوزه جنوب استان بوشهر منجر خواهد شد و کارکرد موثری بر کاهش آلایندگی منطقه و توجه به توسعه پایدار خواهد بود.

وی بیان کرد: مساحت فضای سبز کنونی موجود در منطقه ویژه از ابتدای راه‌اندازی تاسیسات پارس جنوبی تا کنون کمتر از یک هزار هکتار است که این امر حاکی از عدم توجه متولیان منطقه به مسئولیت‌های اجتماعی خود با محیط پیرامون بوده است.

مهاجری اضافه کرد: نماینده جنوب استان بوشهر با توجه به تجربه و دانشی که در حوزه های جامعه شناختی دارد خوشبختانه به مسئولیت های اجتماعی وزارت نفت توجه خاصی داشته و مصوب شدن توسعه فضای سبز محیط پیرامون تاسیسات منطقه ویژه نیز بر همین دیدگاه استوار است.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان بوشهر ادامه داد: توسعه صنایع نفت و گاز نباید منجر به تخریب عرصه‌های منابع طبیعی و ضرر رساندن به مردم منطقه شود و توجه به این عرصه‌ها و احیای مجدد آنها به همکاری وزارت نفت نیاز دارد.

وی تصریح کرد: تلاش خواهیم کرد با کمک نمایندگان مجلس استان از ظرفیت نفت برای احیای منابع طبیعی استان استفاده کنیم و تعهدات نفت به محیط پیرامون جامعه عمل به خود بگیرد.

مهاجری یادآور شد: کارکرد مدیران منطقه اقتصادی انرزی پارس در این حوزه قابل تقدیر است.

انتهای پیام/خ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *