تضعیف‌کنندگان ولایت در صدر برنامه‎های دشمن قرار دارند

به گزارش خبرگزاری فارس از محمودآباد، حجت‌الاسلام مجتبی ذوالنور پنج‌شنبه‌شب در یادواره شهدای روستای آزادمون و گرامی‌داشت یاد و خاطره علامه محمد دشتی مفسر بزرگ نهج‌البلاغه که با حضور خانواده‎های معظم شهدا، ائمه جمعه محمودآباد، سرخ‌رود، مرودشت و فارس، نماینده مردم محمودآباد در مجلس و مردم ولایت‌مدار منطقه در مسجد روستای آزادمون از بخش مرکزی محمودآباد برگزار شد، اظهار کرد: قرآن کریم برای فهم ما موضوع معنوی و غیرمحسوس شهادت را از باب تشبیه معنوی و محسوس به یک معامله تشبیه می‎کند و همه افراد جامعه با آن سروکار دارند.

وی افزود: خداوند شهادت را به یک معامله تشبیه می‎کند و همه این شرایط را در آیه ۱۱۱ سوره توبه بیان داشت که خداوند نخستین مدال افتخار را بر سینه شهید نصب می‎کند.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: خداوند وقتی به شهید مدال ایمان می‎دهد از پیدا و پنهان شما آگاه است و بخاطر مؤمن بودن این مدال را می‎دهد ولی شهید در معامله با خدا هرچه دارد را می‎دهد و کالای مورد معامله تمام هستی اوست و قیمت آن کالا بهشت است.

این مسؤول درباره جایگاه شهید از نگاه حضرت علی(ع) و پیامبر اکرم(ص)، افزود: حضرت علی(ع) فرمودند برای رضای خدا بجنگید و عظمت و سربلندی را برای وارثان خود به ارث بگذارید تا آنها بگویند که ما فرزند شهید و رزمنده هستیم و رسول اکرم(ص) تا جایی از مقام شهید فرمودند که هر شهید ۷۰ نفر را شفاعت می‎کند.

ذوالنور با اشاره به اینکه اگر شهدا نبودند امروز ما چیزی نداشتیم، تصریح کرد: در روایات ما جامعه را مدیون دو جایگاه می‎دانند یکی علما و دیگری شهدا هستند که علما پای اصول و ارزش‎های می‎ایستد و با قلم زدن و بیان مسائل مردم را از سرچشمه زلال اهل بیت(ع) سیراب می‎کنند و دیگری شهدا هستند که در راه خدا مجاهدت می‎کنند و هرچه داریم از برکت آنهاست که همه چیز را پای دین در طبق اخلاص گذاشتند.

وی درباره چگونگی پیدایش جنگ از سوی صدام و هدف جبهه استکبار، اظهار کرد: جمهوری اسلامی ایران به‌عنوان ام‌القرای کشورهای اسلامی است و اگر بعثی‌ها و اکنون داعشی‌ها بر کشور مسلط می‎شدند وضعیت برای‌مان بدتر از عراق می‎شد و دشمن با دو هدف سقوط نظام اسلامی و تجزیه کشور دست به حمله و تجاوز به ایران زد.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی افزود: دنیای استکبار و نظام سلطه بارها اعلام کردند که بعد از برجام مسئله حقوق بشر و مسئله موشکی ایران در دستور کار است و امروزه بعضی‎ها می‎آیند و گورهای منافقان را باز می‎کنند و اشک تمساح برای آنها می‎ریزند تا چهره آنها را مظلوم نشان دهند که خوراک حقوق بشری برای صدور قطعنامه بر علیه ایران شود.

این مسؤول ادامه داد: ایران ۱۶ هزار و ۸۰۰ شهید ترور تقدیم اسلام و انقلاب کرد و ما کم هزینه ندادیم و دشمنان در کنار گروهک‌های مزدور ما را تحریم اقتصادی و بایکوت سیاسی کردند و جنگ ناخواسته را بر ما تحمیل کردند و در اصل ما با دنیا جنگیدیم.

ذوالنور درباره ولایت‌پذیری مردم و اوضاع کشور در شرایط کنونی، گفت: امروز هر جریانی که ولایت را تضعیف کند در صدر برنامه‎های دشمن قرار دارد چون می‎دانند که اگر وجود ولایت نبود تا به امروز هزار بار از راه تهدید و تطمیع می‎توانستند مسؤولان کشور را به جای دیگری ببرند و انقلاب را از مسیر خودش خارج کنند.

وی خاطرنشان کرد: در تحقق اصول اقتصاد مقاومتی که تنها راه درمان معضلات کشور است رهبری فریاد مقابله با فقر و فساد و تبعیض را می‎دهند و امروز مردم توقع و انتظار دارند که ببینند آنهایی که چوب حراج به بیت‌المال مردم زدند و حقوق‌های نجومی را دریافت کردند چه شدند؟

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی با اعلام اینکه مردم منتظر هستند تا گزارش برخورد را ببینند، گفت: اینکه چرا فساد و تبعیض وجود دارد دل مردم را شکسته و دردمند می‎کند و باید در تحقق عوامل رهبری یک عزم جزمی داشته باشیم و مسؤولان نظام نسبت به اطاعت از اوامر رهبری و دغدغه‌های ایشان در حل مشکلات مردم تلاش کنند.

انتهای پیام/۸۶۰۳۸/ج۴۰/

http://fna.ir/4CFFF5

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *