تعطیلی دولت آمریکا بیانگر وجود اختلافات داخلی بین دموکرات‌ها و جمهوری‌خواهان/ اعتبار ایالات متحده بیش از گذشته خدشه‌دار شد

به گزارش خبرگزاری فارس از اراک، به نقل از خانه ملت، محمدابراهیم رضایی با اشاره به تعطیلی دولت آمریکا، گفت: این موضوع بیانگر رقابت قدرت و نشان‌دهنده وضعیت نامناسب داخلی ایالات متحده آمریکا است.

نماینده مردم خمین در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: اختلافات زیادی بین دموکرات‌ها و جمهوری‌خواهان وجود دارد از این رو هر کدام از طرفین در تلاش هستند تا با استفاده از ابزارهای فشار، نظر خود را به دیگری تحمیل کنند.

وی ادامه داد: باید اذعان کرد که با روی کار آمدن ترامپ تصمیماتی از سوی دولت آمریکا اتخاذ شده که مورد حمایت دموکرات‌ها نبوده است، از این رو آنها تلاش می‌کنند با اقداماتی جلوی پیشبرد برخی از آنها را بگیرند.

این نماینده مجلس دهم تبیین کرد: البته نباید از یاد برد که در دوره دولت اوباما نیز چنین اتفاقی افتاد و چند وقتی دولت آمریکا با مشکل مواجه شد لذا اختلافات داخلی اساسی در بین مسئولان ایالات متحده وجود دارد.

عضو هیأت رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: دولت آمریکا سعی خواهد کرد که مشکل پیش آمده را برطرف کند لذا نمی‌توان گفت که این مشکل سبب اضمحلال ایالات متحده شده است اما حتما بازتاب منفی در سراسر دنیا خواهد داشت و به اعتبار این کشور در جامعه جهانی لطمه خواهد زد.

انتهای پیام/ذ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *