تفسیر ابوالفتوح از مظلومیت خارج شود /مرحوم ابوالفتوح حقی به گردن جامعه علمی و حوزوی دارد

به گزارش خبرگزاری فارس از قم به نقل از مرکز خبر حوزه، آیت الله سیدموسی شبیری زنجانی امروز در دیدار حجت الاسلام والمسلمین رئیسی، تولیت آستان قدس رضوی که در دفتر این مرجع تقلید در قم برگزار شد، ‌گفت: یکی از کارهایی که آستان قدس در گذشته انجام داد، در مورد چاپ «بحار»  بود.

این مرجع تقلید با بیان اینکه سال‌های گذشته در مشهد شخصیت‌های علمی بزرگی بودند که از جمله مرحوم میرزا مدرس بود که در سال ۱۲۵۸ قمری در مشهد فوت کرد، افزود: این موارد نشان می‌دهد که در گذشته مشهد علمای برجسته ای زندگی می‌کردند و تلاششان نشر معارف دینی بوده است.

وی بابیان اینکه شخصیت علمی تفسیر ابوالفتوح رازی برای جامعه علمی مظلوم واقع شده است افزود: امید است در چاپ جدید توجه جدی به این شخصیت علمی شود.

آیت الله شبیری زنجانی گفت: از کتاب تفسیر ابوالفتوح رازی برای پاسخگویی به سخنان فخر رازی در مورد موضوع حج و مسجد الحرام استفاده زیادی کردم و با استفاده از مباحث تفسیری ابوالفتوح رازی، توانستم پاسخ‌های خوبی دهم.

 وی بیان داشت: مرحوم ابو الفتوح رازی شخصیت علمی دقیقی بوده است و بسیار می‌توان از تفسیر این عالم بهره برد.

این مرجع تقلید افزود: لازم است برای استفاده بهتر از کتاب تفسیرابوالفتوح رازی از بعضی افراد عرب زبان بهره گرفت. اگر ترجمه خوبی به عربی شود می‌توان بسیار استفاده کرد.

آیت‌الله شبیری زنجانی اظهار داشت: درحال حاضر این کتاب نمی‌تواند برای عموم مردم قابل استفاده باشد. مرحوم ابوالفتوح حقی به گردن جامعه علمی و حوزوی دارد و لازم  است این حق ادا شود. باید کاری کرد تفسیر مرحوم ابوالفتوح از مظلومیت خارج شود.

انتهای پیام/ذ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *