تلاش برخی برای ترویج بدحجابی در جامعه اسلامی

به گزارش خبرگزاری فارس از قم، حجت‌الاسلام‌ والمسلمین سید حسین مؤمنی امشب بعد از نماز جماعت مغرب و عشا طی سخنانی در شبستان امام خمینی(ره) حرم مطهر با اشاره به اینکه علم، ایمان و عمل به آموزه‌های دینی سه نشانه افراد دین‌دار است، عنوان کرد: افرادی که برای نزدیک شدن به سبک زندگی غربی، بی‌حجابی را در جامعه اسلامی دنبال می‌کنند جاهل هستند چراکه این افراد از نتیجه نامطلوب و تأثیرات منفی ترویج زندگی غربی آگاه نیستند.

وی با بیان اینکه دستورات دین انسان را به سعادت می‌رساند، اضافه کرد: کسانی که به خداوند ایمان دارند باید این ایمان را در دل و قلب خود جای‌داده و به تمام احکامی که خداوند برای انسان واجب کرده است عمل کنند.

این استاد حوزه علمیه قم با تأکید بر اینکه انسان باایمان هیچ‌گاه از خداوند متعال غافل نمی‌شود، مطرح کرد: خداوند هیچ‌گاه شفا را در یک امر حرام قرار نمی‌دهد؛ متأسفانه امروزه در جامعه افرادی که فقط به بخشی از احکام خداوند توجه می‌کنند و بخش دیگری از احکام را انجام نمی‌دهند بسیار زیاد شده‌اند و این افراد باید بدانند که نمی‌توانند خود را مؤمن واقعی بنامند.

مؤمن با بیان اینکه علم به دستورات الهی، عمل به واجبات و ترک محرمات سه نشانه فرد عالم است، خاطرنشان کرد: یکی از عواملی که انسان را به کفر می‌کشاند و زندگی او را تباه می‌کند جهل است، چراکه جهل و ندانستن عامل اصلی تمامی گناهان است.

انتهای پیام/ذ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *