تمام راه‌های مواصلاتی اصلی استان اردبیل باز است/ تردد اتوبوس از محور سرچم ممنوع شد

علی رحمتی جمعه‌شب در جریان بازدید از راهداری صائین در محور مواصلاتی نیر ـ سراب در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس اظهار کرد: پس از بارش برف در بیشتر مناطق استان اردبیل نیروهای راهداری به حالت آماده‌باش در آمده و برای سهولت در رفت و آمد مسافران عملیات برف‌روبی و نمک‌پاشی را آغاز کردند.

وی تصریح کرد: ۴۲۰ نیرو در قالب ۱۲۰ اکیپ در ۱۳ راهداری استان اردبیل، شامل ۹ راهداری ثابت و ۴ راهداری سیار آماده خدمات‌رسانی به مسافران هستند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل اذعان داشت: تمامی محورهای اصلی استان اردبیل باز بوده و رفت و آمد در آن جریان دارد، اما تعداد محدودی از راه‌های روستایی به علت کولاک مسدود است که راهداران سعی دارند تا صبح فردا این مسیرها را نیز بازگشایی کنند.

وی در خصوص محور سرچم با اشاره به اینکه بخشی از این محور در حوزه استحفاظی استان آذربایجان‌شرقی قرار دارد اضافه کرد: در ۱۳ کیلومتری سرچم در منطقه گل گلاب آذربایجان‌شرقی به علت فرعی بودن محور، برف‌روبی انجام نشده و به این دلیل جاده مسدود و تردد اتوبوس نیز از این مسیر ممنوع است.

رحمتی افزود: ضمن اینکه تقاضا داریم مسافران تا حد امکان از سفرهای غیرضروری بپرهیزند، توصیه می‌شود مسافران از راه‌های مواصلاتی گیلان برای رسیدن به مقصد خود استفاده کنند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل از رانندگان خواست ضمن مجهز بودن به تجهیزات ایمنی و زمستانی، حتما زنجیر چرخ به همراه داشته باشند.

انتهای پیام/ن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *