تمام مشکلات کشور به دلیل تفکر ضداسلامی است

به گزارش خبرگزاری فارس از قم، حجت‌الاسلام‌ والمسلمین سید محمود نبویان امشب در ویژه‌برنامه ایام دهه فجر با بیان اینکه برخی از مردم سؤال دارند که چرا بعد از گذشت ۴۰ سال از انقلاب هنوز شعار مرگ بر آمریکا می‌گوییم، اظهار کرد: حدود ۴۰ سال پیش مردم ایران یک شاه داشتند که او را از کشور بیرون کردند اما آمریکا شاه ایران را پناه داد.

وی افزود: سؤال ما از آمریکا این است که این کشور هزاران کیلومتر از ایران فاصله دارد، چرا شاه را پناه داد در حالی که شاه میلیون‌ها دلار پول از کشور خارج کرد در حالی که کشور ایران مشکلات بسیار زیادی داشت.

عضو جبهه پایداری خاطرنشان کرد: مردم ایران یک شاه را از کشور بیرون کردند و این مسئله هیچ ارتباطی به آمریکا نداشت و انتخاب مردم ایران بود، آمریکا توطئه‌های زیادی علیه ایران کرده و تحمیل جنگ ۸ ساله نمونه بارز آن است.

وی با بیان اینکه در جنگ با ایران ۳۷ کشور به عراق کمک می‌کردند ادامه داد: آمریکا کودتا و توطئه‌های زیادی علیه ایران کرد که نمونه آن، کودتای سال ۷۸ و ۸۸ در داخل کشور بود و اغتشاش‌های اخیر نیز با حمایت‌های آمریکا انجام شد و مقامات این کشور صراحتاً از اغتشاش حمایت کردند.

نبویان تصریح کرد: برخی می‌گویند که آمریکا به دلیل دستیابی به دانش هسته‌ای با ایران مشکل دارد در حالی که این مسئله صحیح نیست چراکه پاکستان که همسایه ایران است، انرژی هسته‌ای و حتی بمب‌هسته‌ای دارد ولی آمریکا دشمنی با این کشور ندارد؛ صحیح‌ترین پاسخ به دلیل دشمنی آمریکا با ایران را قرآن کریم می‌فرماید که مشکل دشمنان با اساس اسلام است.

وی با تأکید بر اینکه مشکل آمریکا با دین مردم ایران است عنوان کرد: دشمنی آمریکا با ایران همیشگی است و آمریکا هیچ‌گاه از توطئه و دشمنی با ایران دست برنمی‌دارد جز تا زمانی که مردم ایران تابع آن‌ها شوند و دست از دین خود بردارند.

عضو جبهه پایداری اظهار کرد: دلیل اینکه آمریکا با ایران مشکل دارد و کشور را تحریم می‌کند، تنها اسلام است؛ مردم ایران به دلیل اینکه به اسلام و سید‌الشهدا اعتقاد دارند، توسط آمریکا تحریم شده‌اند.

حجت‌الاسلام نبویان گفت: اسلام با مدرنیته تقابل دارد چراکه اندیشه اسلامی هیچ نقطه مشترکی با تفکر مدرنیته ندارد و این دو جهان‌بینی‌های متفاوت دارند.

عضو جبههٔ پایداری با بیان اینکه در رویکرد دینی همه پدیده‌ها را به خدا و معاد وصل می‌کنیم، خاطرنشان کرد: در تفکر دینی معتقدیم که همه پدیده‌های دنیا و عالم به خداوند متصل است و از طرف دیگر نیز همه پدیده‌ها به معاد متصل شده است؛ اندیشه، زمانی دینی است که به خدا و معاد متصل شود.

وی ادامه داد: حدود ۴۰۰ سال بر اندیشه سکولار دمیده شد تا خدا و انبیا محو شوند ولی بعد از ۴۰۰ سال یک عالم دینی پرچم اسلام و دین را برافراشته می‌کند و آمریکا از این مسئله نگران است.

نبویان تصریح کرد: در حال حاضر تمام ماهواره‌ها، سایت‌ها و تلفن‌های همراه با حمایت‌های آمریکا به جنگ با ارزش‌های الهی و دینی آمده‌اند بنابراین ما هیچ‌گاه نمی‌توانیم با آمریکا کنار بیایم.

وی عنوان کرد: در هیچ یک از رشته‌های دانشگاهی، تئوری‌های اسلامی وجود ندارد و مقام معظم رهبری نیز فرمودند که علوم انسانی دانشگاه‌های ما غیر اسلامی و یا ضد اسلامی است، به همین دلیل نیز خروجی‌های دانشگاه افرادی می‌شوند که سکولار هستند و هیچ باوری به ارزش‌های دینی ندارند.

عضو جبهه پایداری اظهار کرد: در حال حاضر بیش از ۹۵ درصد از کشور دست خروجی‌های دانشگاه‌ است و این افراد دانشگاهی اگر غرض نیز نداشته باشند بر اساس دانسته‌های خود که سکولار و غیر اسلامی است کشور را اداره می‌کنند.

وی بیان کرد: در قرآن تنها در یک مورد اعلام جنگ با خدا شده است و آن هم در مسئله ربا است، در حال حاضر بانک‌های کشور ربوی هستند چراکه هیچ‌کدام بر اساس تئوری‌های اسلامی مدیریت نمی‌شود؛ نظام اسلامی به معنی اجرای اندیشه‌های الهی است، در حالی که بانک‌‌های ایران، بر اساس اندیشه‌های غرب و سکولاریسم فعالیت می‌کنند.

نبویان با بیان اینکه هرچه بدبختی در کشور داریم به دلیل اجرای اندیشه‌های غیر اسلامی و سکولار است گفت: پس از پیروزی انقلاب اسلامی، افرادی مملکت را به دست گرفته‌ و مدیریت می‌کنند که غیرانقلابی بودند و اکنون نیز این افراد باید پاسخگو باشند.

وی با بیان اینکه درآمد کشور از فروش نفت و دریافت مالیات‌ از مردم است خاطرنشان کرد: در دولت و جامعه اسلامی ثروت باید در اختیار ولی‌فقیه باشد در حالی که در حال حاضر تمام ثروت در اختیار دولت است.

عضو جبههٔ پایداری تصریح کرد: امروز دانشگاه‌ها، وزارت کشور، وزارت امور خارجه، آموزش و پرورش و … توسط رئیس جمهور اداره می‌شود.

وی با تأکید بر اینکه هر جا که در کشور تئوری اسلامی داشتیم موفق شدیم عنوان کرد: قرآن صریحاً می‌فرماید که لبخند به دشمن ممنوع است، آمریکا نیز دشمن ایران است بنابراین سیاست لبخند به آمریکا، ضد اسلامی است و موجب بدبختی می‌شود.

نبویان بیان کرد: سند تحول بنیادین در آموزش و پرورش را حدود ۷۰۰ نفر از حوزویان و دانشگاهیان متدین تدوین کردند و این سند از افتخارات دولت قبل بود ولی این دولت، این سند را حذف و سند ۲۰۳۰ را جایگزین کرد؛ سند دیگری که در دولت قبل تصویب شد، سند دانشگاه اسلامی بود ولی این دولت گفت که این سند توهین به دانشگاه‌ است و این مسئله به این دلیل است که این سند قصد اسلامی کردن دانشگاه را داشت.

وی خاطرنشان کرد: در مسئله بودجه به مردم القا کرده‌اند که بودجه مردم در دست حوزویان است در حالی که برخی از مراکزی که به نام حوزه بیان شد، ارتباطی با حوزه نداشت و نهاد کشوری بود و بر فرض هم اگر این نهاد‌ها را حوزوی بدانیم بودجه تمام مراکز حوزوی حدود ۳ هزار میلیارد تومان می‌شد، در حالی که بودجه کل کشور حدود هزار و ۱۰۰ هزار میلیارد تومان است.

وی ادامه داد: ما هرچه مشکل در کشور داریم به دلیل تفکر ضد اسلامی است، تفکر ضد اسلامی و سکولار در وزارت خارجه موجب توافقنامه برجام شد؛ رهبری می‌فرمایند که برجام خسارت محض است چراکه برجام محصول تفکر غیر اسلامی است.

نبویان تصریح کرد: من بار دیگر به وزیر امور خارجه اعلام می‌کنم که آماده مناظره هستم ولی متأسفانه این افراد حاضر به مناظره نیستند و تنها در برنامه‌های یک‌سویه شرکت می‌کنند؛ برجام قرار بود که توافق برد برد باشد در حالی که محصول سیاست‌ خارجی برجامی بود که موجب شد فعالیت تمام سانتریفیوژهای بالاتر از نسل یک، متوقف شود.

وی با بیان اینکه در تأسیسات هسته‌ای نطنز، غنی‌سازی ۲۰ درصدی داشتیم، عنوان کرد: بشر به دلیل کمبود آب به سمت انرژی‌ هسته‌ای رفته است چراکه بسیاری از مولد‌های برق با آب کار می‌کنند و زمانی که با کمبود آب مواجه شویم برق هم ضعیف می‌شود، متأسفانه برجام موجب شد که ما حتی توانایی استفاده از انرژی‌ هسته‌ای در این زمینه‌ها را هم نداشته باشیم.

عضو جبهه پایداری اظهار کرد: در حال حاضر حدود ۸۰۰ هزار تا یک میلیون‌ بیمار سرطانی ایران نیازمند ‌غنی‌سازی ۲۰ درصدی برای استفاده از برخی‌ دستگاه‌های پیشرفته هستند، در حالی که برجام موجب شد تمام غنی‌سازی‌های ۲۰ درصد نابود شود.

وی بیان کرد: در حال حاضر حدود دو سال است که به دستور آمریکا متخصصین ایرانی حق غنی‌سازی بیشتر ۳٫۶۷ درصد را ندارند و این نشان می‌دهد که اجرای سیاست‌های ضد اسلامی جز ذلت، چیزی برای ملت ایران نداشته است.

نبویان گفت: در حال حاضر متخصصین ایرانی حق حتی یک‌گرم غنی‌سازی را در فردو ندارند؛ متأسفانه وزارت امور خارجه تعهد داده است که حتی جوانان ایرانی دانش هسته‌ای نیز کسب نکنند.

وی با تأکید بر اینکه هر جا که تفکر غیر اسلامی حاکم بود موجب شد موفق نشویم خاطرنشان کرد: برخلاف گفته مسؤولان دولت، برجام نه تنها سایه جنگ را از کشور دور نکرد، بلکه بیشتر از گذشته ما را به جنگ نزدیک کرد.

نبویان تصریح کرد: بر اساس متن برجام، ایران تعهد داده است که تمام سوخت‌های هسته‌ای مصرف شده در سراسر کشور را حتی در آینده نیز به آمریکا تحویل دهد و این کلمه آینده به این معنی است که ایران برای همیشه باید از سوخت هسته‌ای و انرژی‌ هسته‌ای محروم باشد.

وی با بیان اینکه مسؤولان باید پاسخگو باشند که چرا به مردم دروغ می‌گویند عنوان کرد: در متن برجام ذکر شده است که ایران به دلیل رعایت نکردن حقوق بشر، داشتن انرژی هسته‌ای، داشتن قدرت موشکی و شخص سردار سلیمانی تحریم شده است و این بسیار مایه تأسف است.

عضو جبهه پایداری اظهار کرد: در ابتدا قرار بود که ۹۰ درصد از تحریم‌ها برداشته شود در حالی که در نهایت تنها ۱۰ درصد از تحریم‌ها برداشته شد؛ آمریکا از ایران خواست که در ابتدا ایران به تمام تعهدات خود عمل کند و ایران نیز این کار را انجام داد در حالی که مقام معظم رهبری بارها فرمودند که در اجرا تعهدات، گام به گام عمل کنید.

وی بیان کرد: آمریکا به ایران اعتماد نداشت و آژانس انرژی اتمی را ناظر اجرای تعهدات ایران قرار داد در حالی که در متن برجام هیچ چیزی در مورد راستی‌آزمایی آمریکا قید نشده است.

نبویان گفت: از سال ۱۳۹۴ تاکنون آمریکا اجازه رابطه بانکی به ایران نداده است بنابراین پول تمام نفت‌هایی که فروخته می‌شود در بانک‌های اتحادیه اروپا بلوکه می‌شود و حتی این بانک‌ها به دلیل نگهداری پول‌، از ایران کارمزد دریافت می‌‌کنند.

عضو جبههٔ پایداری با تأکید بر اینکه دشمن به دنبال نابودی اسلام است خاطرنشان کرد: در کشور هرزمانی که به رهنمود‌های مقام معظم رهبری عمل کردیم پیروز شدیم و هر زمانی که تفکر غیر اسلامی و غیردینی داشتیم، شکست خوردیم.

وی تصریح کرد: متأسفانه در حال حاضر دولت به دنبال تصویب طرح FATF است در حالی که در متن این طرح صراحتاً اعلام شده است که افرادی مانند سردار سلیمانی باید دستگیر و به آمریکا تحویل داده شوند؛ تمام این مسائل به دلیل و حاصل تفکر غیر اسلامی است.

انتهای پیام/ی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *