توانمندی نخبگان ایرانی در علوم و فنون/ اشتراک فناوری کشورهای اسلامی نقش مؤثری در توسعه منطقه دارد

سامسیلا روسلاند امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در حاشیه پنجمین اجلاس بین‌المللی و کارگاه آموزشی بین‌المللی شبکه پارک‌های علم و فناوری کشورهای اسلامی در رشت، بابیان اینکه ایران از توانمندی‌های بالایی برخوردار است، اظهار کرد: ایران پیشرفت‌های بسیاری زیادی کرده و نخبگان زیادی در این کشور وجود دارد.

وی با بالا برشمردن اجلاس بین‌المللی شبکه پارک‌های علم و فناوری کشورهای اسلامی رشت افزود: برگزاری چنین رویدادهایی بسیار می‌تواند برای سایر کشورها نظیر ممالک اسلامی مفید واقع شوند.

استاد دانشگاه پوترای مالزی با اشاره به اینکه اگر نگوییم ایران بهترین کشور در حوزه فناوری و نوآوری هست، یقیناً جز کشورهای برتر هست، گفت: در سال‌های اخیر ایران پیشرفت‌های زیادی کرده که حضور نخبگان فناوری در آن جای افتخار برای همه‌ی شرکت‌کنندگان دارد.

روسلاند با تاکید بر اینکه برگزاری چنین نشست‌هایی می‌تواند نقش‌های زیادی در توسعه کشورهای اسلامی داشته باشد، بیان کرد: برگزاری نشست‌های بین‌المللی و اشتراک‌گذاری ایده‌ها و نظرات نخبگان آن سهم به سزایی در توسعه فناوری‌های منطقه‌ای و جغرافیایی دارد.

استاد دانشگاه مالزی با اشاره به توسعه زیرساخت‌ها با خلق ایده‌های نو از سوی نخبگان کشورهای عضو در اجلاس بیان کرد: باید با ارتقا نشست‌های بین‌المللی در راستای هم‌افزایی فن و علوم پایه‌ای تلاش کرد تا منطقه را به جایگاه معقول خود در عرصه علم و فناوری رساند.

انتهای پیام/ن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *