تولید داخلی برنج نیاز کشور را تامین می‌کند/ نیازی به واردات برنج نیست

علی‌محمد شاعری در گفت‌و‌گو با خبرگزاری فارس در شهرستان نکا، اظهار کرد: با پیش‌بینی تولید ۲٫۵ میلیون تنی برنج داخلی نیازی به واردات این محصول نیست و با این میزان تولید، نیاز داخل کشور برآورده می‌شود.

وی درباره اعمال ممنوعیت واردات برنج افزود: به شدت با واردات برنج مخالف هستم و با هرگونه اخلال در بازار برنج و واردات آن به شدت برخورد قانونی می‌کنم و به‌عنوان نماینده مردم، واردات برنج را با دقت و حساسیت زیاد در کنترل و مدیریت دارم.

رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی افزود: در حال حاضر بازار برنج از وضعیت خوبی برخوردار است و کیفیت و قیمت این محصول در چند سال اخیر بی‌سابقه بوده است.

شاعری ادامه داد: با پیگیری‌های جدی که از طریق وزارت جهاد کشاورزی در راستای حمایت از تولید داخلی برنج فراهم شد و مدیریتی که به عمل آمد برنج‌کاران شمالی نگران عرضه محصول خود نیستند و شاهد ثبات قیمتی در بازار برنج هستیم، به‌طوری‌ که از دو ماه گذشته تغییری در قیمت این محصول اساسی شاهد نبودیم.

نماینده مردم بهشهر، نکا و گلوگاه در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: هیچ‌وقت راضی نمی‌شویم کالای استراتژیک برنج را تنها از طریق واردات تامین کنیم و حاضریم این کالا را با قیمتی که برای کشاورز مقرون به‌صرفه باشد در داخل کشور تامین و تولید کنیم، هر چند زحمات کشاورزان بیشتر از این  قیمت‌ها برای ما ارزش دارد.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه برنج پس از گندم دومین قوت غالب مردم ایران است تلاش‌مان بر این است جلوی هرگونه واردات این محصول گرفته شود و با حمایت‌های بیش از پیش این محصول جلوی متضرر شدن تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان گرفته شود.

رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: برای تضمین منافع تولیدکنندگان بخش کشاورزی تمام توان خود را به‌کار گرفته و با هرگونه رانت و مافیا در این زمینه به‌شدت برخورد می‌شود.

شاعری از مسؤولان خواست با دقت و حساسیت فراوان در برابر هرگونه فشاری برای واردات برنج مقاومت کنند و حقوق کشاورزان و تولیدکنندگان را در راستای تحقق اقتصاد‌ مقاومتی حفظ کنند.

نماینده مردم بهشهر، نکا و گلوگاه در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: از مردم می‌خواهم برای حمایت از تولید ایرانی و حفظ سلامت جامعه از مصرف برنج‌های وارداتی خودداری کنند.

انتهای پیام/۸۶۰۰۲/ج۳۰/

http://fna.ir/W6BNBF

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *