تولید و اشتغال از مهم‎ترین برنامه‎های دولت است/ رشد حوزه گردشگری مهم‎ترین اولویت سازمان میراث فرهنگی

به گزارش خبرگزاری فارس از زنجان، علی‌اصغر مونسان امشب در مراسم افتتاحیه دوازدهمین جشنواره سراسری آش ایرانی اظهار کرد: در حال حاضر دولت دوازدهم برنامه‌های خود را آغاز کرده است.

وی با اشاره به اینکه دولت یازدهم در شرایط سختی امور را تحویل گرفت، تصریح کرد: در آن زمان بسیاری از شاخص‌های اقتصادی کشور منفی بوده است.

معاون رئیس جمهور با تأکید بر اینکه تحریم‌ها بخش زیادی از کشور را دچار مشکل کرده بود، اضافه کرد: با تلاش دولت یازدهم در حال حاضر به نقطه ثبات رسیده‌ایم.

مونسان با اشاره به اینکه امید به آینده در دولت دوازدهم بسیار جدی است، یادآور شد: تولید و اشتغال از مهم‎ترین اولویت‌های دولت فعلی است.

وی ادامه داد: در سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری هم بر اساس میراث کهن و گران‌بهایی که در کشور است، می‌خواهیم یک دوره تحول‎گرایی طی کنیم.

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با اشاره به اینکه رشد حوزه گردشگری از مهم‌ترین برنامه‎هاست، ادامه داد: گردشگری در رونق اقتصادی کشور نقش مهمی دارد و امیدواریم جایگاه واقعی خود را در کشور  به رخ کشد.

مونسان با تأکید بر اینکه به ازای ورود یک گردشگر خارجی به کشور یک هزار و ۲۰۰ دلار درآمد کسب می‌شود، افزود: این میزان درآمد، معادل ۳۰ بشکه نفت است.

وی با اشاره به اینکه می‌توان فقط با سرمایه‌گذاری بالغ بر ۵۰ میلیون تومان در بخش گردشگری اشتغال ایجاد کرد، اظهار کرد: در حالی که در بخش‎‏های دیگر این رقم ۵۰۰ تا یک میلیارد تومان برآورد شده است.

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با تأکید بر اینکه آثار تاریخی و میراث فرهنگی به رایگان در اختیار ما قرار دارد که باید بتوانیم از این ظرفیت به خوبی استفاده کنیم، اضافه کرد: بخش گردشگری یک حوزه فرابخشی به شمار می‌رود و باید با کمک همه بخش‎ها به دستاورد خوبی در این حوزه دست یابیم.

مونسان یکی از مهم‎ترین دستاوردهای بخش گردشگری را ایجاد شور و نشاط اجتماعی عنوان کرد و گفت: بسیاری از معضلات اجتماعی را می‌توان با برگزاری جشنواره‎های مختلف کاهش داد.

انتهای پیام/ی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *