جابه‌جایی کالا در بندر کیش به مرز ۶۰۰ هزار تن رسید/ افزایش ۴۱ درصدی صادرات غیرنفتی در جزیره مرجانی

به گزارش خبرگزاری فارس از بندرعباس به نقل از روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان، احمد شهریاری ضمن ارایه گزارشی از عملکرد بندر کیش طی چهار ماه نخست سال جاری، اظهار داشت: از آغاز سال جاری تا پایان تیرماه سال۹۶، در مجموع ۵۹۵ هزار و ۹۵۲ تن انواع کالای نفتی و غیر نفتی در این بندر تخلیه و بارگیری شد.

وی تصریح کرد: از این میزان، ۵۰۰ هزار و ۱۵ تن به کالای غیر نفتی و ۹۵هزار و ۹۳۷ تن کالای نفتی اختصاص دارد.

مدیر اداره بندر و دریانوردی کیش از افزایش ۴۱ درصدی صادرات غیرنفتی در این بندر سخن به میان آورد و گفت: طی چهار ماه اخیر، بالغ بر یک‌هزار و ۲۴۶ تن از اینگونه کالاها به خارج از کشور صادر شد.

شهریاری همچنین واردات کالاهای غیرنفتی را بالغ بر ۱۵ هزار تن اعلام کرد که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۲درصد کاهش داشته است.

به گفته وی، طی چهار ماه نخست سال جاری، ۴۸۳هزار و ۵۷۴ تن کالای غیر نفتی در این بندر کابوتاژ شد.

شهریاری مجموع تردد شناورها به بندر کیش را چهار هزار و ۵۹۷ فروند با رشد ۳درصدی اعلام و خاطرنشان کرد: از این تعداد، ۲۲۴ فروند شناور بالای هزار تن و چهار هزار و ۳۷۳ فروند زیر هزار تن وزن داشته است.

مدیر اداره بندر و دریانوردی کیش از رونق تفریحات و گشت‌های دریایی در چهار ماه اخیر خبر داد و خاطرنشان کرد: علاوه بر فعالیت‌های مسافری، ۲۰۹ هزار و ۲۴۹ نفر از لذت گشت‌های دریایی با شناورهای تفریحی بهره‌مند شدند که افزایش ۱۲ درصدی نسبت به سال گذشته به ثبت رسید.

این مسؤول در پایان ضمن اشاره به ترابری ۲۲۲ هزار نفر مسافر از طریق این بندر از ابتدای سال جاری تاکنون، گفت: طی این مدت، ۳۸ هزار و ۷۵۰ دستگاه خودرو نیز توسط شناورهای لندینگ‌کرافت در مسیرهای دریایی جزیره کیش به چارک و آفتاب و بالعکس ترابری شد.

انتهای پیام/ن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *