جذب اعتبارات خارجی برای احداث بیمارستان هزار تختخوابی در استان مرکزی/ تحریم نباشیم آرزوی اراکی‌ها محقق می‌شود

 به گزارش خبرگزاری فارس از اراک، سید حسن قاضی‌زاده هاشمی عصر امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: شهر اراک با مشکل کمبود تخت بیمارستانی مواجه بوده و از این نظر به شدت در مضیقه است.

وی تصریح کرد: باید تلاش کرد پروژه اصلی این شهرستان با سرعت هرچه بیشتر به بهره‌برداری برسد که انتظار داریم دولت بتواند به موقع کمک کرده و اعتبارات مورد نیاز را تأمین کند.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه خیرین بهترین فرصت در استان مرکزی هستند و افتتاح بیمارستان‌‌های جدید قطعاً در روند کیفیت بخشی حوزه بهداشت و درمان مؤثر است، ادامه داد: هنوز مشکلات حل نشده بیشماری وجود دارد و همه مصمم هستند مشکلات برطرف شود.

قاضی‌زاده هاشمی متذکر شد: در شهرستان شازند بیمارستان جدیدی امروز کلنگ‌زنی و با کمک پتروشیمی احداث خواهد شد که امیدواریم با سرعت قابل قبول به نتیجه برسانیم، همه تلاش می‌کنند تا رضایت مردم جلب شود.

وی با اشاره به بیمارستان ولی عصر(عج) اراک گفت: این بیمارستان حدود ۶۴ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و اگر اعتبارات آن به موقع تأمین شود طی ۱۸ ماه آینده به بهره‌برداری می‌رسد.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بیان داشت: استاندار و نمایندگان مردم در مجلس باید جذب اعتبارات را با جدیت پیگیری کنند، ما هم تلاش خواهیم کرد اعتبارات را به موقع برسانیم. 

قاضی‌زاده هاشمی اعتبار مورد نیاز برای تکمیل این بیمارستان را ۱۴۰ میلیارد تومان اعلام کرد.

وی با اشاره به بیمارستان هزار تختخوابی بیان داشت: این بیمارستان جزء آرزوها است و آرزو هم عیب نیست، اگر مسائل تحریم‌ها نباشد این بیمارستان با اعتبارات خارجی قابل دستیابی است و دور از دسترس نیست و اگر مشکلات پیش آید باید صبوری به خرج داد.

انتهای پیام/ذ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *