جزئیات دیدار نمایندگان مجلس با وزیر صنعت/ توسعه کارخانه استیل کُرد کشور را در زمینه تولید مفتول تایر خودکفا می‌کند

شادمهر کاظم‌زاده امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ایلام با بیان اینکه دیداری با وزیر صنعت، معدن و تجارت برپا شد، گفت: در این دیدار ضمن دعوت از وزیر صنعت برای سفر به حوزه انتخابیه مواردی در خصوص وضعیت صنعت استان ایلام  بیان شد.

وی اضافه کرد: کارخانه استیل کُرد در شرف تولید آزمایشی بوده و به عنوان تنها کارخانه تولیدکننده مفتول تایر کشور شناخته شده است و هم‌اکنون می‌تواند ۵۰ درصد نیاز کشور به میزان حدود ۱۰ هزار تن مفتول فلزی تایر کشور را تولید کند.

رئیس مجمع نمایندگان استان ایلام اضافه کرد: توسعه این کارخانه برای تولید ۱۰ هزار تن مفتول فلزی دیگر و به خودکفایی رساندن کشور در این زمینه با مشارکت سازمان گسترش صنایع ایران در شهرستان دره‌شهر از ضروریات و اولویت‌های این صنعت در کشور و استان ایلام است.

کاظم‌زاده تصریح کرد: همچنین در این دیدار برای اجرای حداقل یک طرح صنعتی در هریک از شهرستان‌های دهلران، دره‌شهر، آبدانان و بدره جمعا چهار طرح صنعتی با اولویت مشارکت در سرمایه گذاری توسط سازمان گسترش صنایع ایران و بخش خصوصی ارائه شد که با دستور شریعتمداری وزیر صنعت، معدن و تجارت برای سرمایه‌گذاری مشترک با بخش خصوصی به سازمان گسترش صنایع ایران ابلاغ شد.

انتهای پیام/ذ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *