جمع‌خوانی کتاب «روزی بود و روزی نبود» در شهرستان قدس

فهیمه اطهری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در غرب استان تهران اظهار کرد: صبح امروز به همت سمیه اشتری کتابدار کودک کتابخانه مرکزی شهرستان قدس کتاب «روزی بود و روزی نبود» نوشته «محمد میرکیانی» با حضور اعضای کودک و نوجوان این کتابخانه معرفی و جمع‌خوانی شد.

رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان قدس بیان کرد: این کتاب جزء یک مجموعه سه‌جلدی و شامل داستان‌هایی  عامیانه و با نثری ساده است.

وی تصریح کرد: در کتاب «روزی بود و روزی نبود» داستان‌هایی پندآموز در قالب طنز بیان شود تا از تأثیرگذاری بالاترین برخوردار باشد، این کتاب توسط موسسه فرهنگی و انتشارات محراب قلم چاپ شده است.

اطهری خاطرنشان کرد: جمع‌خوانی کتاب به ویژه در سنین کودکی باعث انگیزه مطالعه در این افراد در آینده خواهد شد، چراکه این امر در ضمیر ناخودآگاه آنها شکل می‌گیرد.

رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان قدس گفت: ترویج کتاب‌خوانی و فرهنگ‌سازی برای این امر باید از سنین کودکی صورت گیرد، به این دلیل که اثرگذاری بالاتری برخوردار است.

وی اظهار کرد: نقش مطالعه در ارتقای فرهنگ جامعه بی‌بدیل است، البته در این امر باید به محتوای کتاب‌ها نیز توجه ویژه‌ای شود که این کار با ورود ویژه کارشناسان امر صورت می‌گیرد.

اطهری بیان کرد: امروز به دلیل فراگیر شدن استفاده مردم از فضای مجازی به مرور زمان گرد فراموشی به کتاب‌خوانی پاشیده خواهد شد که این امر در آینده باعث بروز ناهنجاری‌های اجتماعی در سطح کلان می‌شود.

رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان قدس تصریح کرد: باید برنامه‌ریزی‌های دقیقی برای ارتقای سطح مطالعه و ارتقای سرانه کتاب‌خوانی صورت گیرد، در کشور ایران به دلیل برخورداری از پیشینه ادبیاتی غنی در زمینه محتواسازی با مشکلی مواجه نیستیم اما باید اقداماتی مطلوبی در این خصوص صورت گیرد.

وی در پایان متذکر شد: اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان قدس با برنامه‌ریزی‌های مدون قصد دارد تا جایگاه مطالعه در این شهرستان را ارتقا دهد و اقداماتی مناسبی را نیز در این راستا در دستور کار قرار داده است.

انتهای پیام/۳۱۵۴/و۳۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *