جوانان از مدیران چسبیده به میزها خسته شده‌اند/ بی‌اعتمادی به جوانان تقابل آن‌ها با دولت را در پی دارد

به گزارش خبرگزاری فارس از انزلی، نخستین دوره ملی توانمندسازی کارآفرینی جوانان کارآفرین برتر کشور پیش از ظهر امروز در سالن اجتماعات دهکده ساحلی انزلی برگزار شد.

*حضور یک‌هزار عضو جوان در شوراها

معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان کشور در این همایش با بیان اینکه باید شبکه‌های کارآفرینی کشور فعال شود اظهار کرد: ما فقط حامی و ناظر بودیم و تشکل‌های جوانان استان گیلان مسئول برگزاری این دوره بودند.

محمدمهدی تندگویان با اشاره به اینکه باید به جوانان اعتماد کرد افزود: ایران را دوباره همین جوانان زنده خواهند کرد و جوانان باید از فرصت‌ها استفاده کنند.

وی با بیان اینکه یک‌هزار عضو جوان در شورای شهرداریم گفت: مردم به سمت جوانان آمدند و از مدیرانی که به میزها چسبیدند ناامید شدند و اگر دولت از جوانان حمایت نکند جوانان دولت را شکست خواهند داد.

معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان کشور خود را نماینده جوانان در دولت معرفی کرد و افزود: دولت با حضور وزیر جوان در کابینه به موضوع جوانان اهمیت داده است.

تندگویان با اشاره به اینکه دیگر مشاوره جوان برای کشور فایده‌ای ندارد و باید مدیرکل جوان داشته باشیم بیان کرد: ما در جنگ با همین جوانان دشمنان را شکست دادیم، پس اکنون نیز می‌توانیم در تمامی عرصه‌ها موفق ظاهر شویم.

وی ساخت برنامه‌های اینترنتی توسط جوانان را کمکی به دولت دانست و گفت: این برنامه‌ها به تنظیم بازار کمک می‌کند و باید دولت از این موضوعات حمایت کند و بی‌شک این‌گونه خواهد بود.

معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان کشور با تأکید بر لزوم استمرار چنین دوره‌هایی بیان کرد: جوانان دولت یار هستند و در کنار دولت باید بیشترین خدمات را به مردم ارائه دهند و استانداران نیز باید از جوانان حمایت کنند.

*باید موانع و مشکلات کارآفرینی جوانان را برطرف کرد

استاندار گیلان نیز در این مراسم با بیان اینکه ایده پردازی باعث رشد جوانان می‌شود اظهار کرد: باید فضای کسب‌وکار بهتر شود و نوع تصمیم‌گیری مسئولان نیز تغییر کند.

مصطفی سالاری با اشاره به اینکه باید در حوزه‌های مختلف به مشکلات جوانان رسیدگی شود گفت: باید در بحث جوانان قانون‌گذاری کرد زیرا در فضای کارآفرینی قانون درستی وجود ندارد.

وی با بیان اینکه برای کسانی که مانع توسعه و اشتغال در کشور می‌شوند قانونی وجود ندارد افزود: باید فضای کسب‌وکار در جامعه رونق پیدا کند و این مسئله با حمایت از جوانان ممکن خواهد شد.

استاندار گیلان با بیان اینکه باید موانع کارآفرینی جوانان را برطرف کرد گفت: باید مسئولان و مدیران راهکاری برای حل مشکلات کارآفرینی جوانان داشته باشند تا شاهد رشد و شکوفایی جوانان باشیم و نباید جوانان چندین سال دوباره مجوز ایده خود باشند.

سالاری با اشاره به اینکه جوانان باید مطالبه‌گر باشند بیان کرد: جوانان هم باید پیگیر مجوز ایده خود باشند و مدیران هم باید کمک کنند تا ایده‌های جوانان منسوخ و قدیمی نشود.

سرپرست اداره کل ورزش و جوانان استان گیلان نیز در همایش نخستین دوره ملی توانمندسازی کارآفرینی با بیان اینکه این طرح توسط معاونت جوانان وزارت ورزش و جوانان برنامه‌ریزی‌شده اظهار کرد: این دوره‌ها باید ادامه‌دار باشد تا جوانان استعدادهای خود را به نمایش بگذراند.

مریم بخشی با تأکید بر لزوم اعتماد به جوانان گفت: باید انگیزه کافی را برای جوانان ایجاد کرد و مسئولان استان‌ها نیز باید کمک کنند تا این موضوع به نتیجه برسد.

وی با بیان اینکه توجه به موضوعات تنها در حد حرف نباشد افزود: مسئولان و صندوق ملی کارآفرینی نیز باید در این زمینه ورود کرده و حامی اصلی جوانان باشند تا استعدادهای آن‌ها شکوفا شود.

*مسئولان جوانان کارآفرین کشور را دریابند

دانشیار دانشگاه تهران نیز در این مراسم با بیان اینکه مسئولان باید جوانان کارآفرین کشور را دریابند اظهار کرد: دانشگاه تهران تنها دانشگاه کارآفرین خاورمیانه و پرچم‌دار دانشگاه‌های خاورمیانه است.

رضا محمدکاظمی با اشاره به اینکه ما چهار برابر کشور فرانسه کارآفرین داریم گفت: در کشور فرانسه شهرداری‌ها از زمان‌های که مسافرین در مترو صرف می‌کنند استفاده می‌کند و از مردم ایده می‌گیرد.

وی با تأکید بر حمایت از کسب‌وکار بیان کرد: باید صداوسیما از دورهمی کارآفرین‌ها استفاده کند و از دستاوردهای جوانان حمایت کند.

به گزارش فارس، در پایان این مراسم از ۱۷ نفر از برگزیدگان ایده پردازی و کارآفرینی کشور تجلیل شد.

انتهای پیام/و

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *