حادثه تروریستی تهران محکوم است/ عوامل تحریک کشتار مردم، مسلمان نیستند

به گزارش خبرگزاری فارس از فهرج، علمای اهل تسنن بخش نگین کویر شهرستان فهرج با محکوم کردن جنایات تروریستی ۱۷ خرداد ماه تهران بر وحدت و همدلی مسلمانان تاکید و اعلام کردند: دشمنان اسلام به‌دنبال بدنام کردن اسلام هستند و در جاهای دیگر شکست خوردند و می‌خواهند کشور ما را ناامن کنند و با اتحاد مسلمانان به جایی نخواهند رسید.

مولوی محمد شهیکی در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس با محکوم کردن جنایات و کشتار مسلمانان در تهران توسط گروه‌های تروریستی گفت:  از نظر اهل سنت این عمل محکوم است و اسلام چنین عملی را نمی‌پذیرد، اسلام کشتن انسان‌های بی‌گناه را منع می‌کند و کشتار مسلمانان از نظر اهل تسنن و تشیع و فقه اسلامی محکوم است.

وی بیان داشت: گروه داعش دست‌پرورده دشمنان اسلام هستند و می‌خواهند اسلام را بدنام کنند و اکنون پیشرفت اسلام برای آنها قابل تحمل نیست و زمانی که پیشرفت اسلام را می‌بینند، می‌خواهند مانع پیشرفت اسلام شوند و افرادی را می‌آورند که اسلام را بدنام کنند ولی کور خوانده‌اند و راه به جایی نخواهند برد.

شهیکی تاکید کرد: روز به روز پیشرفت مسلمانان بیشتر می‌شود، اینها می‌خواهند نور اسلام را خاموش کنند  و مسلمانان باید بیشتر آگاه باشند و فریب چنین افرادی را نخورند و باید متحد باشیم تا توطئه‌های آنها خنثی شود.

وی افزود: کسانی که چنین افرادی را برای کشتار مردم تحریک می‌کنند باید از این کارشان دست بردارند اینها مسلمان نیستند و می‌خواهند اسلام را بد جلوه دهند درصورتی که اسلام هیچ‌گونه مشکلی ندارد و با تمام این کارها مخالف است.

همچنین مولوی یعقوب ابورز از علمای اهل تسنن بخش نگین کویر فهرج گفت: ما اهل تسنن بخش نگین کویر فهرج این جنایت تروریستی را محکوم می‌کنیم و با وحدت و همدلی تشیع و تسنن باید دست به دست هم دهیم و اتحادمان باید یکی باشد و جلوی توطئه‌گران را بگیریم.

انتهای پیام/ن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *