حدادی با هزینه کمتر از یک میلیارد تومان به مدال نقره المپیک رسید این یعنی یک موفقیت بزرگ

به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد، امیر علی سعادتمند ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: بزرگان ورزش ما به دنبال ایجاد زیرساخت مناسب برای این رشته نیستند و دو و میدانی تنها مانده است و ورزش به یک سمت غش کرده است.

وی با اشاره به اینکه قصد ورود به مسائل حاشیه‌ای را ندارم، ادامه داد: دوست ندارم، بگویم ورزش ما به کدام طرف غش کرده، اما دو و میدانی تنهاست، عقل حکم می‌کند با کمترین هزینه بیشترین مدال را کسب کنیم، اما چرا این موضوع فقط باید در مورد والیبال اجرا شود، سایر رشته‌ها با هزینه میلیاردی وارد مسابقات معتبر می‌شوند با دست خالی برمی‌گردند که سبب ناراحتی مردم هم می‌شود.  

رئیس هیأت دو و میدانی استان خراسان رضوی افزود: در سالی که حدادی نقره المپیک گرفت با هزینه‌ای کمتر از یک میلیارد ریال بود، این یعنی یک موفقیت بزرگ با کمترین هزینه، ما استعداد کم نداریم، اما باید رسیدگی به وضعیت آنها انجام شود، در پرش سه گام ورزشکار ما که به کسب مدال نزدیک بوده، به دلیل مشکلات مالی چندین ماه است، تمرینات مناسب ندارد، زیرساخت‌های ما مشکل اساسی دارد.

سعادتمند تصریح کرد: نیاز به بودجه داریم، اما بودجه ما نسبت به خیلی از رشته‌های دیگر پایین‌تر است.

وی در خصوص ورزش بانوان تشریح کرد: بانوان خراسان رضوی پتانسیل بالایی در این رشته دارند و برنامه‌ریزی ما روی تیم‌های پایه بوده است و نتیجه آن در یک سال گذشته کسب چندین مدال مختلف در رقابت‌های گوناگون بوده است، از خراسان رضوی ۸ نفر در مسابقات انتخابی تیم ملی حضور داشتند. 

رئیس هیأت دو و میدانی استان خراسان رضوی ادامه داد: از این استان، ۱۵ ورزشکار در تیم‌های دیگر داشتیم که ۷ نفر موفق به کسب مدال شدند به دلیل محدودیت در سهمیه مجبوریم ورزشکاران را به استان‌های دیگر بفرستیم.

انتهای پیام/ذ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *