حضور سرمایه‌گذار بین‌المللی برای تولید برق در آزادشهر

به گزارش خبرگزاری فارس از گنبدکاووس، سید رسول حسینی بعد از ظهر امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگاران و اهالی رسانه و مطبوعات شزق استان گلستان با اشاره به موضوع سایت زباله این شهرستان و حواشی پیش آمده پیرامون آن، اظهار کرد: بنده شخصا معتقد هستم که سایت زباله شهرستان آزادشهر باید باقی بماند و با حذف آن موافق نیستم.

وی با بیان اینکه در قرن بیست و یکم باید با نگاهی فرصت‌محور به پدیده‌ها نگاه کنیم، افزود: سایت زباله شهرستان آزادشهر در کنار همه مخاطراتش که حتما باید با نگاه فنی و درست علمی بر طرف شود دارای فرصت‎های بسیار خوب برای توسعه، پیشرفت و کسب درآمد برای شهرستان است.

فرماندار شهرستان آزادشهر با تاکید بر اینکه بنده شخصا با یک سرمایه‌گذار بسیار خوب بین‌المللی وارد مذاکره شده‌ام، خاطرنشان کرد: از آنجا که استاندار رویه اجرایی دولت تدبیر و امید در استان گلستان را در دوره جدید مدیریت استانداری توجه ویژه به سرمایه‌گذاری و توسعه همه‌جانبه استان قرار داده‌اند ما نیز در شهرستان آزادشهر به دنبال ایجاد این موضوع هستیم.

حسینی با اشاره به اینکه این سرمایه‌گذار بین‌المللی که به نمایندگی از سازمان ملل در کشورهای مختلف سرمایه‌گذاری می‌کند در کشور ما تنها در یکی از شهرهای شمالی وارد اقدام عملی شده است، ادامه داد: براساس مذاکرات اولیه که با این سرمایه‌گذار صورت داده‌ایم دومین شهر کشور که این سرمایه‌گذار در آن سرمایه‌گذاری خواهد کرد شهر آزادشهر است.

وی با بیان اینکه با کمک این سرمایه‌گذار بین‌المللی از سایت زباله شهرستان آزادشهر یک درآمد پایدار را برای شهرستان به دست خواهیم آورد، تصریح کرد: بر اساس قواعد سرمایه‌گذاری سازمان ملل برای تولید انرژی‌های نو و کاهش مصرف انرژی‌های فسیلی ما فقط زمین را تحویل می‌دهیم و برق را از آنها تحویل می‌گیریم و هیچ هزینه‌ای پرداخت نمی‌کنیم.

فرماندار شهرستان آزادشهر با تاکید بر اینکه انتظار ما از رسانه‌های شهرستان آزادشهر و شرق استان گلستان که به صورت مستقیم و غیرمستقیم با این سایت در ارتباط هستند نظارت بر اجرای درست این پروژه و تولید ثروت از آن است، اضافه کرد: ما به همراهی و رصد متعهدانه اهالی رسانه در این عرصه نیازمندیم و از حضور آنها در در این مسیر با کمال میل استقبال می‌کنیم.

حسینی با اشاره به طرح موضوعاتی در رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی شهرستان آزادشهر مبنی بر حذف و تخریب پل روگذر واقع در کمربندی این شهرستان، گفت: به عنوان فرماندار آزادشهر و با نگاهی فنی و غیرسیاسی می‌گویم که هیچ نیازی به حذف و تخریب این روگذر و پل نیست و می‌توان با یک نگاه درست و جامع فنی و به دور از احساسات این منطقه را نیز ساماندهی خوبی کرد.

انتهای پیام/خ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *