حضور یک‌میلیون دانشجو در مقطع ارشد و دکتری در کشور

به گزارش خبرگزاری فارس از کرج، برات قبادیان شامگاه شنبه در حاشیه بازدید از نمایشگاه هفته پژوهش و فناوری که در سالن همایش دانشگاه پیام نور واحد البرز برگزار شد، گفت: جمعیت دانشجویی در دانشگاه‌ها از اهمیت بالایی برخوردار است.

وی با بیان اینکه یک‌میلیون نفر در مقطع ارشد و دکتری حضور دارند که از این سرمایه عظیم به درستی استفاده نمی‌کنیم، تصریح کرد: به نقش علم و دانشگاه در توسعه و پیشرفت کشور توجه نمی‌شود؛ هیچ کشوری به موفقیت نرسیده است مگر اینکه از مسیر علم و پژوهش عبور کرده باشد.

معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صنعت، معدن و تجارت با تأکید بر لزوم ایجاد ارتباط میان صنعت، بیان داشت: وجود ۵ میلیون دانشجو و ۸۰ هزار هیئت‌علمی ظرفیتی در کشور فراهم خواهد کرد که باید استفاده از این مهم در دستور کار قرار گیرد.

قبادیان با بیان اینکه شرایط برای آشتی میان علم و صنعت فراهم‌شده است، گفت: ظرفیت یک‌میلیون دانشجو ارشد و دکتری با کمک صنعت معدن و تجارت به ایجاد ارتباط میان علم و صنعت خواهند بود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به کارآموزی اشاره کرد و عنوان کرد: پیش‌بینی می‌کنیم ۷۰ هزار دانشجویی که در بخش صنعت فعالیت خود را آغاز کرده‌اند به ۵۰۰ هزار برسند.

معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صنعت، معدن و تجارت در ادامه با بیان اینکه مشکلات پیش رو در دانشگاه‌ها مرتفع خواهد شد، متذکر شد: ۱۳۰ جایگاه فرصت مطالعاتی در دانشگاه‌ها موجود است.

انتهای پیام/ج/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *