حکومت آل سعود عقل و دین ندارد

به گزارش خبرگزاری فارس از اصفهان، به نقل از روابط عمومی دفتر امام جمعه اصفهان، آیت‌الله سید یوسف طباطبایی‌نژاد در دیدار با کارگزاران اجرایی حج و اعضای دفتر بعثه مقام معظم رهبری در اصفهان با بیان این که حرمین شریفین در دست کسانی قرار گرفته است که دست بنی‌عباس و بنی‌امیه را از پشت بسته‌اند، اظهار کرد: قطعاً پست‌تر از آل سعود در تاریخ اسلام نداشته‌ایم؛ آل سعود کاملاً در اختیار آمریکاست و به تعبیر ترامپ مثل گاو آنان را می‌دوشند.

وی افزود: حکومت آل سعود عقل و دین ندارد و ممکن است حج ما را بر بهم بزند چراکه از خدا نمی‌ترسد و تا زمانی که خانه خدا به دست انسان‌های پلید است، انسان باید کمی کوتاه بیاید.

امام جمعه اصفهان با بیان این که مسأله حج یکی از مسائل اساسی اسلام است، گفت: اسلام بر ۵ پایه بنا شده است که در کنار نماز، زکات، روزه و ولایت، حج قرار دارد، حج یک سفر معنوی بزرگ و مهم است که انسان بدان نیاز دارد و در دعاهای ماه رمضان از خداوند می‌خواهیم که هر سال حج را نصیب ما کند چراکه یک سفر مهمی است، هرچند انسان نمی‌تواند آن را هر ساله انجام دهد.

وی خاطرنشان کرد: امام حسن مجتبی(ع) ۲۵ مرتبه پیاده به حج رفتند و قطعاً امام حسین(ع) بیشتر، چراکه ایشان بیشتر عمر کردند؛ ائمه معصومین نسبت به این سفر معنوی شناخت داشتند و ما نیز باید شناخت کافی از اهداف و اعمال حج داشته باشیم، حاجیان باید حقیقت حج و اعمال آن را دریابند تا این اعمال در آنان تأثیرگذار شود.

طباطبایی‌نژاد اذعان داشت: انسان اعمال حج را برای این که خدا دستور داده است، انجام می‌دهد و در حقیقت تمرین بندگی می‌کند، همان‌گونه که در ماه مبارک رمضان تمرین بندگی می‌کنیم و در پایان آن عید می‌گیریم، در حج نیز پس از پایان ایام حج، عید قربان برگزار می‌شود.

وی تصریح کرد: انسان در ماه رمضان پس از یک ماه، خطاها را کنار می‌گذارد و به سمت خدا بازمی‌گردد، البته بعضی‌ها از روزه، تنها تشنگی و گرسنگی را می چشند و بهره‌ای نمی‌برند.

امام جمعه اصفهان یادآور شد: بعضی از رفتارها در حرم ائمه معصومین(ع) و یا در زیارت خانه خدا اشتباه است و باید آحاد مردم را نسبت به این موضوعات آگاه کرد، برای مثال باید دانست که خواندن دعا به صورت آهسته بهتر از بلند خواندن آن است.

در ابتدای این دیدار غلامحسین زاهدی مدیرکل حج و زیارت استان اصفهان ضمن گرامیداشت هفته حج بیان کرد: در سال جاری، ۵ هزار و ۷۹۱ زائر و ۲۱۴ عوامل اجرایی در قالب ۴۱ کاروان از ۸ مرداد برای سفر حج اعزام می شوند که از این تعداد ۲۹ کاروان مدینه بعد و ۱۲ کاروان مدینه قبل هستند.

وی ادامه داد: اعزام کاروان‌های زیارتی حج تمتع امسال، از ۸ مرداد آغاز و تا ۱۹ مرداد ادامه دارد و بازگشت زائران خانه خدا از ۸ شهریور تا ۲۱ شهریور انجام می‌شود.

مسؤول‌دفتر نمایندگی بعثه مقام معظم رهبری در اصفهان عنوان داشت: توانمندسازی روحانیون، مدیران و کارگزاران حج و زیارت، استفاده از اندیشمندان و پاسخ‌گویی مناسب به نیازهای زائران و برپایی کنگره‌های علمی در موضوع زیارت، دعا و حج از جمله رویکردهای جدید سازمان حج و زیارت است.

حجت‌الاسلام مهدی گرجی نیز در این دیدار تأکید کرد: نظارت بر دفاتر زیارتی از نظر حسن ارائه خدمات و رعایت دستورالعمل‌های جدید ازجمله وظایف نمایندگی سازمان حج و نمایندگی بعثه مقام معظم رهبری در اصفهان به شمار می‌رود. 

وی با اشاره به برنامه‌های آموزشی و فرهنگی انجام‌شده برای زائران خانه خدا ابراز داشت: برگزاری همایش عظیم حجاج اصفهانی در نجف‌آباد، برگزاری همایش بانوان زائر، برگزاری همایش زبان‌دانان و بهره‌گیری از یاوران حجاج از جمله برنامه‌های اجراشده در چند ماهه اخیر است.

انتهای پیام/ح

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *