خارج از اعتبارات استانی مدارس تخریبی را بازسازی و نوسازی می‌کنیم

به گزارش خبرگزاری فارس از تنگستان، عادل دهدشتی چهارشنبه شب در جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان تنگستان ضمن تبریک بازگشایی مدارس به معلمان و مربیان و گرامیداشت هفته دفاع مقدس با اشاره به اینکه از ۳ مهرماه سال جاری سرشماری عمومی نفوس و مسکن به‌صورت اینترنتی آغاز می‌شود، اظهار داشت: نظر به اینکه سرشماری عمومی نفوس و مسکن دارای اهمیت وافری است، ضروری است اطلاع‌رسانی دقیق و گسترده‌ای با همکاری ادارات و نهادهای شهرستان و با توجه به ظرفیت‌های خوبی که در آموزش و پرورش است انجام شود.

 فرماندار تنگستان تصریح کرد: انجام سرشماری عمومی نفوس و مسکن کار بزرگ و عظیمی است که بخش اعظم برنامه‌ریزی و سیاست‌گذاری‌ها در حوزه استان و به‌ویژه در شهرستان بر مبنای همین اطلاعات جمعیتی صورت  می‌گیرد.

دهدشتی افزود: با توجه به کمبود امکانات و کاهش نیروی انسانی در این سرشماری نکته‌ای که حائز اهمیت است و مورد تأکید مسؤولان و دست‌اندرکاران قرار دارد استفاده از ظرفیت خوب اینترنت در استان و شهرستان است که بتوانیم از این فرآیند به نحو احسن با اطلاع‌رسانی خوب استفاده کنیم.

وی افزود: شهرداران و دهیاران و شبکه بهداشت در شهرستان به این نکته توجه داشته باشند به‌منظور پوشش صددرصدی و اطلاع‌رسانی مستمر ثبت‌نام اینترنتی سرشماری عمومی نفوس و مسکن در شهرستان تدوین کنند.

دهدشتی ادامه داد: اگر شهرداران و دهیاران در شهرها و روستاها بتوانند زمینه حضور پوشش ۷۰ درصدی در شهر و صددرصدی در روستاها را به لحاظ سرشماری فراهم کنند قطعاً پاداش‌هایی هم داده می‌شود.

فرماندار تنگستان با اشاره به آغاز سال تحصیلی جدید بیان داشت: با توجه به اینکه در برخی از نقاط شهرستان کمبود فضای آموزشی و مدارس تخریبی وجود دارد، در نظر داریم جاهایی که دارای اولویت هستند ساز و کاری فراهم کنیم که خارج از اعتبارات شهرستان و حتی استان بتوانیم این مدارس را بازسازی و نوسازی کنیم.

انتهای پیام/۲۲۵۵/ج۳۰/

http://fna.ir/KLVCHK

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *