خارج از کشور باید علیه ایران فیلم بسازید تا به جایی برسید

به گزارش خبرگزاری فارس از اصفهان، بهمن فرمان‌آرا عصر امروز در «نشست تخصصی سینما» کانون عکس انجمن سینمای جوانان استان اصفهان اظهار کرد: در زمانی برنامه‌ای راجع به فیلم‌های در حال اکران یا فیلم‌هایی که اخیراً در حال پخش بودند در تلویزیون ساخته شد که بنده در آن برنامه فیلم‌ها را انتخاب می‌کردم.

وی افزود: در زمان کودکی رادیو از ۷ تا ۱۰ شب پخش می‌شد اما کتاب بیشتر در دسترس بنده بود و سینما نیز هفته‌ای یک بار بیشتر نمی‌توانستیم، انتخاب فیلم به سینما رفتنمان هم بر عهده من بود و بقیه بیشتر به خاطر ساندویچ و خوش‌گذرانی فیلم به سینما می‌آمدند نه خود فیلم.

کارگردان مطرح سینمای ایران عنوان کرد: من دوست دارم برای ملت ایران فیلم بسازم و در خارج از کشور باید حتماً فیلمی علیه جمهوری اسلامی بسازید تا بتوانید به جایی برسید اما من دوست نداشتم این کار را بکنم به همین دلیل به ایران بازگشتم، در آنجا یا باید به سیستمی که مسؤول پخش فیلم‌هاست وصل باشید و فیلم‌هایی که آنها می‌خواهند بسازید یا باید برای یک سری جمعیت مهاجر فیلم بسازید.

وی خاطرنشان کرد: چهره رضا کیانیان به شخصیت‌هایی که در فیلم‌های من هستند شباهت زیادی دارد که علاوه بر دوستی قدیمی ما یکی از دلایل دیگر استفاده از رضا کیانیان همین موضوع است.

فرمان‌آرا اذعان داشت: شما برای یک درصد از تماشاگران سینما در جهان فیلم می‌سازید، چراکه بقیه سینما دوستان به دنبال تفریح در سینما هستند اما داستان عنصر مهم سینماست، اگر کسی تاریخ سینما را بداند می‌داند که اساس کار سینما برعکس است، عکس زیربنای سینماست و مهم‌ترین مسأله نگاه شما به زندگی است، ممکن است از یک کادر عکس بگیرید اما می‌بینید که یک نفر در این عکس نگاه زنده‌تری دارد.

وی تأکید کرد: همه ما با اداره کردن نور بازی می‌کنیم، اگر کسی بخواهد فیلم‌سازی یاد بگیرد باید اول نقاشی یاد بگیرد چراکه نقاش همان کارها را می‌کند، هنرها همه به هم پیوسته هستند و مسأله مهم این است که شما با این هنرها چه کار می‌کنید.

انتهای پیام/ی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *