خروج ترامپ از برجام چیزی جز جنون و دیوانگی نیست

به گزارش خبرگزاری فارس از بندرعباس، آیت‌الله غلامعلی نعیم‌آبادی ظهر امروز در خطبه‌های این هفته شهرستان با اشاره به تصمیم سخیفانه رئیس جمهور آمریکا با اشاره به خروج آمریکا از برجام اظهار داشت: عالی‌ترین تعریف از ترامپ این است که بگوییم ترامپ دیوانه است که حتی به فکر کشور آمریکا نیست و این کشور را مفتضح کرده است.

وی افزود: رئیس جمهور آمریکا سند بین‌المللی را که خودشان امضا کرده‌اند را رد کرده و قبول ندارد، این‌گونه رفتار وی چیزی جز جنون و دیوانگی نیست.

امام جمعه بندرعباس تصریح کرد: باید قدردان رهنمودها و تیزبینی‌های مقام معظم رهبری باشیم، ایشان در تمامی زمان‌ها با بصیرت بخشی به مردم و مسؤولان، نظام و دین را از توطئه‌های دشمنان نجات داده‌اند.

آیت‌الله نعیم‌آبادی بیان داشت: دشمن از قشر روحانیت ضربه خورده است، به همین دلیل درصدد خدشه‌دار کردن جایگاه روحانیت برآمده و بر علیه این جایگاه توطئه کرده و با افترا و تهمت، جایگاه روحانیت را در جامعه تضعیف کرده است.

وی در ادامه افزود: در هر نقطه از کشور، با توطئه و نقشه‌های شوم دشمن، جایگاه ائمه جمعه تضعیف شده است، خدشه‌دار کردن جایگاه علما و روحانیون از نقشه‌های دشمنان دین و نظام است.

امام جمعه بندرعباس با اشاره به اینکه برخی سؤال می‌پرسند که خمس کجا هزینه می‌شود، تصریح کرد: خمس در دست فقیه عادل است و در راستای دفاع، تقویت و ترویج دین و ماندگاری تشیع هزینه می‌شود.

آیت‌الله نعیم‌آبادی در ادامه متذکر شد: مؤمنان نباید اجازه دهند که تبلیغات سوء دشمن درخصوص خمس و موارد مصرف آن در آنان اثر نکند، چراکه دشمن از روحانیون آسیب دیده و برای جبران این ضربات به خدشه دار کردن خمس و دیگر عقاید دینی روی آورده است.

وی بیان کرد: در دین مبین اسلام دو عنوان محتوا و واژه داریم، مادامی که فقیه عادل در رأس حکومت است، حکومتی اسلامی برقرار خواهد بود، فقیه عادل در چگونگی برقراری عدالت در جامعه نقش اصلی دارد.

نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان در ادامه با بیان اینکه تفکیک قوا به نفع عدالت جامعه است، یادآور شد: در این صورت عدالت بهتر محقق می‌شود، اگر روزی تشخیص دهند که جمهوریت به نفع مملکت نیست، باید مردم مجلس را انتخاب کند.

گفتتی است، نمازگزاران پس از اقامه نماز جمعه، در تظاهراتی ضداستکباری شعار «مرگ بر آمریکا»، «مرگ بر اسرائیل»، «مرگ بر آل سعود» را سردادند و انزجار و نفرت خود را از تصمیم نابخردانه ترامپ رییس جمهور آمریکا نشان دادند.

انتهای پیام/ذ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *