خسارت طرح‌های دریا در اثر طوفان در مازندران

عیسی قاسمی‌طوسی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان ساری، اظهار کرد: طرح‌های سالم‌سازی دریا بر اثر طوفان روز جمعه خسارت دیده است.

وی با بیان اینکه طرح‌های دریا در همه شهرهای استان دچار مشکل شده است، افزود: بر اثر وزش باد و طوفان چادرهای برپا شده در سواحل آسیب دیده‌اند.

مدیرکل امور اجتماعی مازندران با اشاره به چالش طرح‌های سالم‌سازی دریا در پی طوفان در استان، خاطرنشان کرد: چادرهای طرح باید بازسازی و دوباره نصب شوند.

قاسمی‌طوسی در ارتباط با غرقی‌های دریای مازندران، بیان کرد: از شروع طرح‌های دریا تاکنون ۶۲ نفر در دریای استان مازندران غرق شده‌اند.

وی با بیان اینکه این تعداد آمار مجموع غرقی‌های دریا در داخل و خارج طرح‌های سالم‌سازی است، تصریح کرد: از ۶۲ غرقی تعداد پنج نفر زن و بقیه مرد هستند.

قاسمی‎طوسی با اشاره اینکه حقوق خرداد و تیر ماه ناجیان غریق واریز شده است، تأکید کرد: هنوز اعتباری از سوی وزارت کشور برای طرح‌های دریا داده نشده است.

مدیرکل امور اجتماعی استانداری مازندران با اشاره به کاهش غریق امسال نسبت سال گذشته، افزود: ۹۵ طرح سالم‌سازی دریا از اول خرداد ماه سال جاری با حضور یک‌هزار ناجی غریق در سواحل در حال اجراست.

به گزارش فارس، طرح‌های دریا با وجود مشکلات و محدودیت‌های منابع مالی در حال اجرا بوده که در اثر طوفان روز گذشته دچار چالش شده است با وجود اینکه هنوز هیچ منابع مالی از سوی وزارت کشور برای طرح‌های سالم‌سازی دریا تعلق نگرفته است، حقوق ناجیان و دیگر هزینه‌های مربوطه از طریق استانداری و منابع استانی مازندران تامین شده است.

این در حالی است دریا مورد استفاده همه هموطنان بوده و به منظور کاهش غریق و نجات جان مسافران و گردشگران برپا شده است از این رو انتظار می‌رود تا مسؤولان کشوری در این زمینه توجه بیشتری نشان دهند.

استان مازندران با توجه به داشتن جاذبه‌های گردشگری مانند کوه، جنگل و دریا سالانه میزبان میلیون‌ها نفر از هموطنان از اقصی نقاط  کشور است.

انتهای پیام/۸۶۰۲۹/آ ۳۰/

http://fna.ir/MYT4VP

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *