دانشجوی رشته موسیقی «نوازندگی ساز ایرانی» در دانشگاه کردستان پذیرش می‌شود

به گزارش خبرگزاری فارس از سنندج، کیومرث ایراندوست شامگاه یکشنبه در مصاحبه با خبرنگاران، اظهار داشت: دانشکده هنر و معماری دانشگاه کردستان دو سال پیش با دو رشته معماری و شهرسازی و برنامه‌ریزی شهری فعالیت خود را آغاز کرد.

وی خاطرنشان کرد: بنا بر وضعیت استان کردستان، ایجاد چند رشته در برنامه این دانشکده قرار گرفت که رشته موسیقی به عنوان اولین رشته مجوز گرفت و از مهرماه امسال ۳۵ دانشجو را پذیرش می‌کند.

به گفته رئیس دانشکده هنر و معماری دانشگاه کردستان، هنر به طور عام و موسیقی به طور خاص برند استان کردستان است که دانشگاه کردستان در طول بیش از دو دهه فعالیت، نتوانسته است پاسخگوی آن باشد.

ایراندوست خاطرنشان کرد: رشته موسیقی «نوازندگی ساز ایرانی» به دلیل اینکه رشته‌ای خاص است و نیاز به امکانات خاص دارد لذا امسال در این رشته در دانشگاه کردستان ۳۵ نفر دانشجو پذیرش می‌شود.

وی افزود: دو نفر هیأت علمی با مدرک ارشد و دارای تجارب ارزنده برای این رشته جذب شده است که یک نفر آنها بومی استان کردستان است.

وی تصریح کرد: به دلیل اینکه استان کردستان ظرفیت‌های بومی زیادی در بخش هنر دارد، شاید دانشکده هنر مهم‌ترین دانشکده دانشگاه کردستان باشد که می‌تواند پرچمدار توسعه و ایفای نقش کند.

رئیس دانشکده هنر و معماری دانشگاه کردستان در ادامه به برنامه‌ریزی برای ایجاد رشته‌های جدید اشاره کرد و گفت: ایجاد رشته صنایع دستی و چند رشته دیگر در برنامه راهبردی قرار داده‌ایم.

ایراندوست افزود: ضمن اینکه ایجاد رشته طراحی شهری در مقطع ارشد مصوب شده است، وزیر و معاون وی نیز قول ایجاد رشته شهرسازی در مقطع دکترا را به ما داده‌اند.

وی با یادآوری مسأله بومی‌گزینی دانشگاه‌ها و خسارت به دانشجویان، گفت: در این طرح، دانشجویان رشته هنر کمترین خسارت دیده‌اند و به دلیل هم از طرف بازار کار و هم از سوی متقاضیان، رشته‌های هنر پرمخاطب و جذاب است، بیشترین ظرفیت برای توسعه دارد.

رئیس دانشکده هنر و معماری دانشگاه کردستان تصریح کرد: ما نقش دانشکده هنر را صرف آموزش نمی‌بینیم چون باید نقش اجتماعی، آفرینش، توسعه و تفکر در استان را داشته باشد و اعتقاد داریم که این تنها وظیفه ما نیست و باید کسانی دیگر از جمله هنرمندان پا به این عرصه بگذارند.

ایراندوست گفت: دانشکده هنر می‌تواند مرکزیت هنر را داشته باشد که در سطح استانی و ملی اثرگذار باشد و لذا ما از هنرمندان کردستان که بخش عمده‌ای از این ظرفیت به دلایل تاریخی خارج از استان هستند، درخواست داریم که نقش هنر در توسعه و سایر بخش‌ها را تحقق ببخشند.

انتهای پیام/۷۹۰۰۱/ی

http://fna.ir/CPNC7C

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *