دستگاه‌های دماوند برای کسب آمار دقیق در سرشماری نفوس و مسکن تلاش کنند

به گزارش خبرگزاری فارس از شرق استان تهران، مجید صفری عصر امروز در سومین نشست شورای اداری شهرستان دماوند با اشاره به سرشماری عمومی نفوس و مسکن سال ۱۳۹۵ اظهار کرد: این سرشماری در دو مرحله اینترنتی و حضوری در مهر و آبان‌ماه سال جاری انجام خواهد شد.

وی با بیان اینکه بر اساس قانون سرشماری نفوس و مسکن هر ۱۰ سال یک‌بار انجام می‌شود، افزود: این سرشماری مبنای برنامه‌ریزی و اختصاص بودجه برای ۱۰ سال آینده است.

معاون اجرایی ستاد سرشماری عمومی نفوس و مسکن سال ۱۳۹۵ شهرستان دماوند گفت: همه دستگاه‌ها باید تلاش کنند که در سرشماری نفوس و مسکن پیش‌رو آمار و اطلاعات واقعی به دست بیاید.

صفری تصریح کرد: ستاد مرکزی سرشماری عمومی نفوس و مسکن سال ۱۳۹۵ در فرمانداری دماوند تشکیل شده و ستادهای فرعی آن در بخشداری‌ها و شهرداری‌ها استقرار پیدا کردند.

وی ادامه داد: بر اساس بازدیدی که از ستادهای فرعی صورت گرفته، برنامه‌های ستاد به خوبی پیش نرفته است که از امروز کار به صورت جدی‌تر پیگیری می‌شود.

معاون برنامه‌ریزی و اداری مالی فرماندار شهرستان دماوند با تأکید بر اینکه ستادهای فرعی تمام کمبودها را به ستاد مرکزی اعلام کنند، افزود: در روستاها دهیاری‌ها و شوراهای اسلامی ستادهای فرعی هستند و کارهای سرشماری نفوس و مسکن را هدایت می‌کنند.

صفری با بیان اینکه دولت برای نخستین بار در سرشماری نفوس و مسکن فرصت ثبت‌نام اینترنتی ۲۰ روزه گذاشته است، گفت: در این راستا، باید تمام تلاش خود را جهت ثبت‌نام اینترنتی مردم به کار گیریم.

وی تصریح کرد: با توجه به اینکه امسال در سرشماری نفوس و مسکن با کاهش ۵۰ درصدی مأموران سرشماری مواجه هستیم، باید اقدامات لازم به خوبی صورت گیرد تا از انجام سرشماری عقب نمانیم.

معاون اجرایی ستاد سرشماری عمومی نفوس و مسکن شهرستان دماوند خاطرنشان کرد: ثبت‌نام اینترنتی سرشماری نفوس و مسکن از سوم تا ۲۴ مهرماه و حضوری آن از ۲۵ مهرماه تا ۲۵ آبان‌ماه انجام می‌شود؛ همچنین بعد از آن زمان، سه روز برای تکمیل اطلاعات خانوارهای غایب زمان وجود دارد.

صفری توصیه کرد: در زمان سرشماری حضوری، حتماً یک نفر همراه با مدارک و اطلاعات در منزل حضور داشته باشد تا سرشماری بهتر و سریع‌تر انجام شود.

انتهای پیام/۶۷۰۱۵/ر۳۰/

http://fna.ir/HX0XDH

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *