دشمن به‌دنبال حمله فرهنگی و فکری علیه نیروهای نظامی است/ نصب ۱۳ هزار کانکس در مناطق زلزله‌زده کشور

به گزارش خبرگزاری فارس از قم، سردار علی فضلی امشب در نشست بزرگداشت دهه فجر انقلاب اسلامی از آموزه‌های اسلام، مردم و ولایت فقیه به‌عنوان پایه‌های اصلی انقلاب سالامی نام برد و اظهار کرد: پیروزی‌های جبهه مقاومت در سطح کشورهای مختلف برگرفته از الگوی انقلاب اسلامی است چراکه ایستادگی با دستان خالی مقابل ستم‌گران و ظالمان روش اصلی انقلاب اسلامی است.

وی از تبلور اندیشه امام خمینی(ره) در جبهه مقاومت یاد کرد و افزود: بر اساس اندیشه ایشان، ما مأمور به انجام به وظیفه هستیم و نباید به بهانه نرسیدن به نتیجه در وظایف و رسالت‌های خود کوتاهی داشته باشیم.

جانشین رئیس سازمان بسیج مستضعفین با اشاره به برخی از جزییات عملیات کربلای چهار عنوان کرد: رزمندگان در این عملیات ۶ ماه حضور داشتند که چهار ماه از این مدت هیچ مرخصی را دریافت نکردند، باید این سختی‌های دوران دفاع مقدس برای ملت بازگو شود تا نسل کنونی انقلاب اسلامی بتواند مسیر رزمندگان و شهدای دفاع مقدس را دنبال کند.

وی با بیان اینکه مردم در هشت سال دفاع مقدس نقش اصلی را بر عهده داشتند، مطرح کرد: اگر مردم در صحنه نبودند نمی‌توانستیم مقابل نیروی انسانی و تجهیزات سنگین دشمن ایستادگی کنیم، در عملیات‌های کربلاهای چهار و پنج ۹۰ درصد رزمندگان بسیجی بودند.

فضلی با تاکید بر اینکه داعشی‌ها پیاده‌نظام رژیم صهیونیستی هستند، گفت: کشورهای استکباری در کنار برخی از کشورهای منطقه به دنبال حمایت از گروه‌های تکفیری هستند تا بتوانند از گسترش و توسعه جبهه مقاومت جلوگیری کنند در‌حالی‌که این جبهه با قدرت به حرکت خود در مسیر حق ادامه می‌دهد.

وی از تلاش مستمر دشمنان برای توطئه‌افکنی علیه نظام اسلامی یاد و خاطرنشان کرد: داعش در کشورهایی همانند عراق و سوریه از مدافعان حرم شکست خورد اما اکنون استکبار به دنبال هدایت تفکر داعشی به سمت افغانستان است.

فضلی با اشاره به اینکه نیروهای نظامی کشور در کنار یکدیگر برای رشد و تعالی نظام اسلامی در حال تلاش هستند، خاطرنشان کرد: دشمن چشم دیدن این رشد و پیشرفت را ندارد به همین علت به صورت مستمر به دنبال حمله فرهنگی و فکری علیه نیروهای نظامی به ویژه سپاه و بسیج است و از بسترهای مختلف برای تخریب این دو مجموعه استفاده می‌کند.

جانشین رئیس سازمان بسیج مستضعفین یادآور شد: در زلزله مناطق غرب کشور سپاه و بسیج از جمله نخستین مجموعه‌هایی بودند که در صحنه حضور یافتند و همچنان نیز به حضور جهادی خود در این مناطق ادامه داده‌اند تا بتوانند یاری‌رسان مردم زلزله‌زده باشند.

وی از نصب هشت هزار و ۳۰ کانکس قرارگاه خاتم‌الانبیاء در مناطق زلزله‌زده کرمانشاه یاد کرد و ادامه داد: بیش از پنج هزار کانکس مردمی نیز از نقاط مختلف کشور جمع‌آوری و در مناطق زلزله‌زده در حال استفاده است؛ هزار و ۹۰۰ سرویس بهداشتی و بیش از ۴۰۰ حمام ایجاد شده و ۸۰۰ سرویس بهداشتی دیگر نیز تعمیر شده است.

انتهای پیام/ج/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *