دفاع از آرمان‌های انقلاب اسلامی بزرگترین امر به معروف است

به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد به نقل از آستان‌نیوز، سید مرتضی بختیاری در مراسم افتتاحیه رسمی مرکز تخصصی آموزش امر به معروف و نهی از منکر که با حضور مدیران، مسؤولان و فعالان فرهنگی در سالن همایش‌های بنیاد پژوهش های اسلامی آستان قدس رضوی برگزار شد، ضمن محکوم کردن حملات تروریستی مجلس شورای اسلامی و مرقد مطهر امام خمینی(ره) اظهار داشت: امر به معروف و نهی از منکر وظیفه و فریضه‌ای الهی و از آموزه‌های بزرگ نبی مکرم اسلام(ص) و اهل بیت(ع) است.

وی به آثار و برکات اجتماعی امر به معروف و نهی از منکر اشاره کرد و گفت: اگر از مسؤولان سوال کنند یکی از مصادیق «کلکم راع و کلکم مسئول عن رعیته» چیست؟ قطعا خواهند گفت توسعه «کلهم راع و کلهم مسئول عن رعیته»محوریت امر به معروف و نهی از منکر است.

بختیاری بیان کرد: از آثار اجتماعی این فریضه الهی زنده نگه داشتن مسؤولیت پذیری در جامعه اسلامی است. یکی از دغدغه‌های جدی که رهبر معظم انقلاب بارها تاکید و توصیه کرده‌اند؛ فراموش نکردن ارزش‌های انقلاب اسلامی است. اگر انقلابی بودن یکی از معیارهای انتخاب در سنگر مدیریتی باشد مسؤولیت‌پذیری را به همراه می آورد.

وی با بیان اینکه مسؤولیت پذیری ریشه در امر به معروف و نهی از منکر دارد، بیان کرد: یک مومن واقعی نمی‌تواند به حوادث اجتماعی بی مسؤولیت و بی‌طرف باشد، چرا که بی‌طرفی نسبت به این مسائل از منظر معارف اسلامی قابل قبول نیست.

قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی بیان کرد: امر به معروف و نهی از منکر موجب پویایی و سرزنده بودن جامعه اسلامی می‌شود و این فریضه الهی برای ما محترم و قابل قبول است.  

وی احیای امر به معروف و نهی از منکر را احیای ارزش‌ها دانست و گفت: اگر ما می‌خواهیم از آرمان‌های شهدا، ارزش‌های انقلاب اسلامی و تهاجم‌های فرهنگی که رهبر معظم انقلاب اسلامی به قتل عام و تهاجم فرهنگی نام برده‌اند مصون بمانیم باید احیاگر امر به معرف و نهی از منکر باشیم.

بختیاری با بیان اینکه به گفته استاد شهید مرتضی مطهری یکی از ارکان اصلی نهضت و قیام عاشورا امر به معروف و نهی از منکر بود، گفت: مراد از این کلام این است که اگر ما امروز درباره این فریضه واجب الهی کوتاهی کنیم در واقع در کنار یزیدیانی قرار گرفته ایم که در روز عاشورا در مقابل حضرت اباعبدالله(ع) ایستادند.

وی فراگیری آموزش‌های تخصصی پیرامون امر به معروف و نهی از منکر را بسیاری مهم و ضروری عنوان کرد و گفت: دعوت افراد به این فرضیه الهی بدون شناخت و آموزش نه تنها تاثیری ندارد بلکه ممکن است آثار مخربی را نیز در پی داشته باشد.

قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی، با بیان اینکه در کشور نهادها و ستادهای زیادی برای احیای امر به معروف و نهی از منکر تشکیل شده است اما پرداختن به صورت تخصصی در حوزه آموزش افرادی که قرار است آمر به معروف و نهی کننده منکر باشند امری ضروری است و خوشحالیم که امروز این امر مهم  از آستان کبریایی امام مهربانی‌ها آغاز شد.

بختیاری گفت: در عصر حاضر بزرگترین امر به معروف دفاع از ولایت و دوری از دشمنان و استکبار جهانی است.

وی در پایان افزود: من تعجب می کنم از کسانی که می گویند مرگ را باید جمع کنیم این خلاف قرآن است. دفاع از آرمان‌های انقلاب و ارزش‌های اسلامی امروز بزرگترین تکلیف و معروف و مرگ بر آمریکا گفتن نیز جزء تکالیف دینی ماست.

انتهای پیام/ن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *