دفاع مقدس دائرة المعارفی از ارزش‌های بی‌پایان است

به گزارش خبرگزاری فارس از قم به نقل از روابط عمومی اداره‌کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان قم، سردار کاظم مجتبایی در دیدار مدیرکل حفظ آثار استان که در محل این اداره‌کل صورت گرفت، اظهار داشت: حضور در فضای پرافتخار، باصفا و مملو از انرژی و تعهد و معنویت ترویج فرهنگ ایثار و شهادت به انسان روحیه و دلگرمی مضاعف می‌دهد.

وی با اشاره به اینکه خداوند نزد قلوب «سلیم» است، افزود: در ایام باقیمانده ماه مبارک رمضان و آخرین شب قدر از خداوند متعال می‌خواهیم که همه ما را در زمره خدمتگزاران مخلص به نظام اسلامی و مردم قدرشناس قرار دهد.

فرمانده انتظامی استان قم با تاکید بر این نکته که دفاع مقدس یک دائرةالمعارف با ارزش‌های بی‌پایان است، تصریح کرد: همه آن‌هایی که در بحبوحه نبردهای هشت سال دفاع مقدس می‌جنگیدند، خودشان نمی‌دانستند در چه فضایی سیر می‌کنند و بعد از پایان جنگ بود که مشخص شد دفاع مقدس چه اثراتی داشته و ملت بزرگ ایران به رهبری امام خمینی(ره) چه کار بزرگی انجام داده‌اند.

وی ادامه داد: زمانی که امام بزرگوار فرمودند «جنگ نعمت است»، همه تعجب می‌کردند زیرا جنگ بدون کشتار و آتش و ویرانی به ظاهر چیز دیگری نداشت، اما بعدها مشخص گردید که همین جنگ بود موجب ثبات کشور و ایجاد خودباوری در مردم و جوانان شد.

مجتبایی با اشاره به اینکه دفاع مقدس، عزت و اقتدار کشور و توانمندی نظام ارزشی دینی را به تمام دنیا ثابت کرد، افزود: در این دوران طلایی از تاریخ میهن اسلامی، انقلاب استمرار یافت و به تمام دنیا صادر شد و موجب آبدیده شدن مردم و بالارفتن ضریب هوشیاری و استقامت آنان در برابر انواع هجمه‌ها، تهدیدات و خیانت‌های متجاوزان شد.

انتهای پیام/ج/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *