دوران امام صادق(ع) عصر شکوفایی علوم و معارف اهل بیت(ع) است

به گزارش خبرگزاری فارس از قم به نقل از مرکز خبر حوزه، آیت الله محمد حسن ممدوحی ضمن تسلیت فرارسیدن سالروز شهادت مظلومانه امام صادق(ع) اظهار کرد: دوران حیات و به خصوص امامت ۳۴ سال ایشان حقیقتاً عصر شکوفایی دانش، فقه، کلام، مناظره، حدیث و روایت بود و این در حالی است که در همین دوران شاهد رشد و توسعه بدعت‌ها، گمراهی‌ها و گسترش نحله‌های انحرافی هستیم.

وی افزود: امام صادق(ع) با ایجاد دانشگاه عظیم جعفری و توسعه و ترویج معارف مکتب اهل بیت(ع) توانستند با تکیه بر اصل زمان‌شناسی به پرورش شاگردان بسیار اهتمام بورزند که به برکت همین اقدام حضرت در سراسر جهان اسلام آن موقع تحولات بسیاری از سوی شاگردان امام صادق(ع) پدید آمد.

این استاد حوزه مطرح کرد: امام صادق(ع) از هر فرصتی برای هدایت انسان‌ها استفاده می‌کردند و این درسی است که ما حوزویان و اهل علم باید از این بزرگوار کسب کنیم که در هر شرایطی به دنبال تحول و هدایت جامعه باشیم و از وجود مشکلات و سختی‌ها و دشمنی‌ها نهراسیم و با توکل بر خدا به دنبال اهداف والای دینی و ایمانی باشیم.

وی اضافه کرد: بدون تردید سیره، گفتار و رفتار ائمه اطهار برپایه عصمت است و ما به هر میزان که به این سیره و گفتار نورانی عمل کنیم، در دنیا و آخرت موفق و سربلند خواهیم بود.

انتهای پیام/ذ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *