دولتمردان توصیه‌های رهبری را بازخوانی کنند

به گزارش خبرگزاری فارس از ابرکوه، حجت‌الاسلام رضا علیزاده در خطبه‌های امروز نمازجمعه بهمن ابرکوه اظهار داشت: هفته دولت فرصت خوبی است تا هم به مسؤولان پر تلاش خداقوت بگوییم و هم یاد شهدای عزیز این هفته شهید رجایی و باهنر را گرامی بداریم و هم اینکه فرمایشات و توصیه‌های هدایتگرانه مقام معظم رهبری به دولت در سال گذشته را بازخوانی کنیم.

وی افزود: مردمى بودن‏، یکى از اصلى‏‌ترین توصیه‌‏هاى رهبر معظم انقلاب به مسؤولان کشور به ویژه در قوه مجریه بود و این به معنای آن است که مسؤولان موفق کسانى هستند که مردمى باشند به میان مردم بروند و مانند مردم زندگی کنند و گاهی مایه تاسف است که مردم مسؤول خود را نشناسند.

علیزاده ادامه داد: یکى از توصیه‏هاى اصلى رهبر معظم انقلاب به مسؤولان کشور این است که مسؤولیت و پست اجتماعى و سیاسى خود را طعمه‏‌اى براى چپاول کشور ندانند و از مسؤولیت سیاسى خود پلى براى رسیدن به مادیات و ثروت نسازند همانطور که حضرت علی (ع) در نامه‌ای به حاکم آذربایجان می‌نویسد: «مبادا بپنداری حکومتی به تو سپرده شده شکاری است که به چنگت افتاده، بلکه امانتی است که بر گردنت گذاشته شده است».

خطیب جمعه بخش بهمن گفت: یکى از توصیه‌‏هاى مکرر رهبر معظم انقلاب به مسؤولان اجرایى کشور، مسئله تورم و رکود و اشتغال است و می‌فرمایند که تکیه بر ظرفیت‌های داخلی داشته باشید و به خارج امید نبندید، زیرا از جبهه دشمن نمی‌توان انتظار دوستی و صمیمیت داشت.

وی با بیان اینکه غافل نشدن از دشمنى‏هاى آمریکا و صهیونیست‏ها یکى از توصیه‏هاى رهبر معظم انقلاب به دولت کنونى است که بارها و بارها تکرار شده اس، افزود: این توصیه‌ها به این معنا است که دولت از دشمنى دشمنان غافل نشود و به دشمن اعتماد نکند و مراقب کارشکنى و نیرنگ آن‏ها باشد.

علیزاده اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب در توصیه‌ای دیگر به مسؤولان دولت کنونى به‏ صراحت بیان مى‏دارند که «در اتخاذ مواضع انقلابى باید صراحت داشت؛ یعنى رودربایستى نکنیم. مواضع انقلابى را، مبانى امام بزرگوار را صریح بیان کنیم، خجالت نکشیم، رودربایستى نکنیم، ترس نداشته باشیم.»

علیزاده در مورد توجه به نفوذ دشمن و جدى گرفتن خطر نفوذ گفت: رهبر معظم انقلاب به‏صراحت متذکر مى‏شوند که دشمنان در صدد نفوذ و در صدد رخنه کردن هستند و این رخنه ممکن است از نقاط مختلف باشد و باید مواظب بود.

خطیب جمعه بخش بهمن ادامه داد: اهمیت فرهنگ و خطر رهاسازى و لاابالى‏گرى در مسائل فرهنگی نیز برای رهبر انقلاب به حدی اهمیت دارد که می‌فرمایند‏ گاهى اوقات مشکلات فرهنگى موجب شده که من شب خوابم نبرده است و دولتمردان باید دغدغه‌های ایشان در زمینه فرهنگ را نیز جدی‌تر پیگیری کنند.

علیزاده با گرامیداشت روز جهانى مسجد اظهار داشت: در فرهنگ اسلامی احترام زیادی برای مسجد بیان شده است و همگان را به تکریم و تعظیم این مکان توصیه کرده‌اند و مساجد باید فعال و پاسخگوی نیازهای مادی و معنوی مردم هر محل باشد و پیامبر اکرم (ص) نیز بسیاری از مسائل سیاسی، فرهنگی و امور مربوط به مسلمانان را در مسجد رسیدگی می‌کرد.

وی افزود: مساجد نباید به خانه سالمندان تبدیل شود و باید زمینه جذب نسل نوجوان و جوان به مساجد را فراهم و از ظرفیت مساجد برای رفع مشکلات مردم استفاده کنیم.

امام جمعه بخش بهمن ابرکوه اضافه کرد: رفتار نادرست بعضی افراد مسجدی، باعث فرار جوانان از مسجده شده که باید اصلاح شود و اگر امروز فقط مساجد را به عنوان مکان اقامه نماز مطرح کنیم، ظلم بزرگی در حق این مکان مقدس انجام داده‌ایم.

انتهای پیام/۲۴۶۴

http://fna.ir/UY6TQX

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *