دولت برخورد جدی با مسئله قاچاق داشته باشد

به گزارش خبرگزاری فارس از یزد، آیت‌الله محمدرضا ناصری در خطبه‌های این هفته نماز جمعه شهر یزد با اشاره به اینکه قاچاق کالا تولید را نابود و موجب افزایش بیکاری خواهد شد اظهار داشت: مسئله قاچاق کالا چیزی نیست که بشود در مورد آن به سادگی گذشت و با شرایطی که در کشور پیش آمده باید با این موضوع به طور جدی برخورد کرد.

وی ادامه داد: مسئله قاچاق در جامعه ما به یک مشکل بزرگ تبدیل شده است و همه دستگاه‌ها و نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی باید این موضوع حساس را بیش از پیش مورد توجه قرار دهند و در این راستا تلاش کنند تا از ورود اجناس و کالاهای قاچاق به داخل کشور جلوگیری شود.

خطیب جمعه یزد با تاکیدبر اینکه مردم هم نقش موثری در مبارزه با قاچاق کالا دارند عنوان کرد: قاچاق کالا از آفت‌های تولید است و باید بدون در نظر داشتن برخی مسائل و ملاحظات در این زمینه برخورد جدی صورت گیرد.

وی ادامه داد: مبارزه جدی با قاچاق کالا لازمه تحقق اقتصاد مقاومتی است و دولت باید هرکاری که در این زمینه لازم است انجام دهد، مرزها را ببندد و یا نظارت و کنترل شدیدتری اعمال کند چراکه مسئله قاچاق کالانیاز به اقدام و عمل جدی دارد.

نماینده ولی‌فقیه در استان بیان داشت: حرف و سخن‌هایی در مورد ایجاد بنادر آزاد مطرح شده که لازم است در این زمینه با بررسی و کارشناسی دقیق وارد عمل شد و دید که بنادر موجود چه سود و عایدی برای نظام و ملت داشته است.

وی با تاکیدبر اینکه در هر کاری باید ابتدا عواقب و نتایج آن کار را در بلند مدت مورد رصد و بررسی قرار داد اظهار داشت: وضعیت اشتغال در کشور به یک مشکل بزرگ تبدیل شده که البته آمار و ارقام متغیری هم دارد اما این موضوع نیز ارتباط موثری با پدیده قاچاق دارد.

آیت‌الله ناصری با بیان اینکه مسئولان باید به دنبال خدمت به مردم باشند و اگر به مردم خدمت نکنند خیانت کرده‌اند گفت: برنامه‌ریزی‌ها به سمتی باشد که استعداها شکوفا شود و شرایطی فراهم شود تا ایجاد اشتغال کنند.

وی با اشاره به ایجاد اشتغال‌های کوچک و محلی بیان داشت: حتما که نباید با پروژه‌های بزرگ اشتغال ایجاد شود بلکه از صنایع کوچک نیز می‌توان ایجاد اشتغال کرد.

امام جمعه شهر یزد اضافه کرد: به راحتی می‌توان مسئله اشتغال را حل کرد و با تقویت و توسعه اشتغال‌های محلی، اشتغال را برای روستائیان هم ایجاد کرد تا روستاها از سکنه خالی نشود.

وی در بخشی از سخنان خود به موضوع حقوق بشر و برخورد سازمان ملل با کشورها در این زمینه پرداخت و گفت: عربستان سعودی در شرایط فعلی با رویه‌ای که در پیش گرفته به غریقی شبیه شده که راهی برای نجات آن نیست و نفس‌های آخر را می‌کشد.

آیت‌الله ناصری ادامه داد: عربستان در این سال‌ها هرچه توانست دلار به آمریکا تزریق کرد و جنایات خود را پشت پرده دنبال کرد اما اکنون که تبل رسوایی‌اش به صدا درآمده با آمریکا و اسراییل وارد گود شده تا جنایات و اعمال ننگین خود را مخفی ‌کند.

وی خواستار برخورد جدی‌تر وزارت خارجه کشور با این نوع مسائل شد و گفت: عربستان در زمینه حقوق بشر محکوم شد اما بلافاصله با پرداخت پول اسم خود را از لیست خارج کرد در حالی که جنایات آل سعود در یمن و کودک‌کشی بر همه روشن و نمایان است.

نماینده ولی‌فقیه در استان اظهار داشت: وزارت خارجه باید از جنایات و دسیسه‌های عربستان کتابچه‌ای تهیه کند و به جهانیان و کشورهای دیگر به ویژه به سازمان ملل ارائه دهد تا بدانند در طول این سه دهه از انقلاب اسلامی چه اقداماتی بر علیه کشور انجام داده و از صدام و آمریکا برای صدمه به ایران حمایت کرده است.

انتهای پیام/۲۴۶۴

http://fna.ir/NBWCA8

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *