دولت زمینه فعالیت جوانان در مناطق کمتر توسعه‌یافته را فراهم کند

به گزارش خبرگزاری فارس از بافت، منصور غلامی عصر امروز در نشست شورای اداری این شهرستان با بیان اینکه خوشحالم با مردم شهیدپرور و دانش‌دوست منطقه رابر و بافت دیدار می‌کنم، اظهار داشت: مشکلاتی که مطرح شد بخشی از مشکلاتی است که در مناطق مختلف کشور داریم.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری بیان کرد: تلاش‌هایی در طول سال‌های متمادی توسط افراد صورت گرفته اما به‌دلیل گستردگی کشور، عمق مشکلات و مسائلی در طول تاریخ باقیمانده بود و توطئه‌هایی را دشمن بر سر راه این مردم انقلابی و نظام اسلامی ایجاد کرده است.

غلامی عنوان کرد: ما هنوز در گوشه و کنار کشور مناطقی داریم که نیاز به همت بیشتر از طرف مجموعه نظام به ویژه دولت و تلاش بیشتر از طرف خود مردم دارد و در مناطقی که کمتر توسعه یافته‌اند یکی از وظایف مسؤولان فراهم کردن شرایط برای فعالیت جوان‌ها است که از مناطق باید آغاز شود و حمایت ملی را لازم دارد.

وی گفت: دولت در هیچ جای دنیا و در اینجا هم نمی‌تواند و نباید متولی حل همه مسائل و مشکلات باشد چراکه ظرفیت‌ها کم است و در مسیر امور دولتی مشکلاتی وجود دارد، اما بخش خصوصی هر جا وارد شده موفق عمل کرده است  و موارد دست و پاگیر بروکراسی اداری دولتی ندارد.

وزیر علوم ادامه داد: اگر بخواهیم خدمات و کمک‌های دولت زودتر به نتیجه برسد یکی از راهکارها این است که راه بخش خصوصی را باز کنیم دولت باید تسهیلات بدهد مقررات و ضوابط تنظیم کند و نظارت، حمایت و تشویق کند.

منصوری با بیان اینکه کارگزاران نظام و دولت ظرفیت‌های فکری و مالی متعلق به مناطق را جذب کنند، افزود: با این تلاش‌ها امیدواریم در همین دولت شاهد تحول چشمگیر در این منطقه و رفع بعضی از این مسائل باشیم.

انتهای پیام/ج/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *